Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Türkiye Kupası Türkiye Kupası’na katılacak takımlar netleşti!

Türkiye Kupası’na katılacak takımlar netleşti!

ING Basketbol Süper Ligi'nde ilk yarının maçları dün akşam itibariyle tamamlanırken, Türkiye Kupası'nda oynayacak takımlar da belli oldu.

Türkiye Kupası

ING Basketbol Süper Ligi’nde ilk yarının maçları dün akşam itibariyle tamamlanırken, Türkiye Kupası’nda oynayacak takımlar da belli oldu.

Basketbol Süper Ligi’nin ilk yarısında oynanan 15 karşılaşma ile ilk 8 sırada bulunan takımların yer alacağı Türkiye Kupası’ndaki takımlar belli oldu ancak geçtiğimiz sezonlardan farklı olarak kura çekimi yapılacak.

Daha önceki yıllarda uygulanan 1. sıradaki takım ile 8. sıra, 2. sıra ile 7. sıradaki takım şeklindeki sistem bu sezon itibariyle sona erdi. Yeni sisteme göre 2 torba halinde kura çekimi yapılacak. İlk dört sırada bitiren takımlar bir torbada, 5-8’de bitiren takımlar ise ikinci torbada bulunacak şekilde kura çekimi yapılacak. Ayrıca ev sahibi takımın belirlenmesi için bir kura çekimi daha yapılacak.

Türkiye Kupası’nda yer alacak takımlar ise şu şekilde:

Birinci torba: Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta

İkinci torba: Tofaş, Teksüt Bandırma, Darüşşafaka Tekfen ve Türk Telekom

Türkiye Kupası heyecanı 11-12 Şubat 2020 tarihlerinde tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final karşıları ile başlarken, 14-15 Şubat 2020 tarihlerinde ise yarı final ve final karşılaşmaları için takımlar Ankara’da bir araya gelecek.

Ankara’da oynanacak maçlar için Euroleague’deki gibi Dörtlü Final adı verilirken, eşleşmeler de oradaki gibi olacak.

Dörtlü final eşleşmelerinin belirlenmesi şöyle yapılacak:

Lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.