Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Türkiye Kupası Türkiye Kupası’nın hem logosu hem de formatı değişti!

Türkiye Kupası’nın hem logosu hem de formatı değişti!

Erkekler Türkiye Kupası'nda 2019-2020 sezonundan itibaren geçerli olacak dörtlü final sistemi geliyor.

Türkiye Kupası'nın hem logosu hem de formatı değişti!
Türkiye Kupası'nın hem logosu hem de formatı değişti!

Erkekler Türkiye Kupası’nda 2019-2020 sezonundan itibaren geçerli olacak dörtlü final sistemi geliyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, hem Türkiye Kupası’nın logosu hem formatı değişti.

Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlki 1966-1967 sezonunda oynanan ve bu yıl 36’ıncısı düzenlenecek olan Erkekler Türkiye Kupası, 2019-2020 sezonuyla beraber yeni formatı ile oynanacak.
Buna göre; sezonun ilk yarısını ilk 8’de tamamlayan ekipler geçtiğimiz yıl olduğu gibi 36’ıncı Erkekler Türkiye Kupası’nda yer alma hakkı kazanacak. Yeni formata göre ligin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler ile ikinci 4’te bulunan takımlar 2 torbaya ayrılacak ve eşleşmeler kura çekimi ile belirlenecek. Ayrıca ev sahibi avantajını elde edecek ekip için de bir kura çekimi olacak.
11-12 Şubat tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için daha sonra açıklanacak bir şehirde bir araya gelecek.
14, 15 ve 16 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.
36’ıncı Erkekler Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmelerini belirleyecek kura çekiminin tarihi ise ilerleyen günlerde açıklanacak.
Bunun yanı sıra bu yılki organizasyonla birlikte Erkekler Türkiye Kupası’nın logosunda da bir yenilemeye gidildi. Bu yıl Erkekler Türkiye Kupası daha dinamik ve enerjik bir logo ile basketbolseverlerle buluşacak.