Ana sayfa Uluslararası Yunanistan karşısında Furkan’ın 25 sayısı yetmedi!

Yunanistan karşısında Furkan’ın 25 sayısı yetmedi!

Akropolis-EuroBank Uluslararası Turnuvası'nda A Milli Basketbol takımımız Yunanistan'a 84-70'lik skorla mağlup oldu. 

Akropolis-EuroBank Uluslararası Turnuvası’nda A Milli Basketbol takımımız Yunanistan’a 84-70’lik skorla mağlup oldu.

Mücadeleye hızlı başlayan Yunanistan, Giannis Antetokounmpo’nun liderliğinde bulduğu kolay sayılar ile skoru 13-2’ye getirdi. Koç Ufuk sarıcanın molasıyla birlikte kendine gelen millilerimiz dış atışlar ile farkı eritsede Yunan takımı hücumda boyalı iyi kullanarak çeyreği 24-17 önde kapattı.

İkinci periyotta Furkan Korkmaz’ın yüksek yüzdeli basketleriyle farkı eritmeye başlayan millilerimize yanıt Papagiannis’ten geldi. Yunan oyuncu hem savunmada hem de hücumda etkili olunca fark yeniden çift henelere çıktı (33-22). İlk yarının son bölümünde rakibine ön alan baskısı yapan Türkiye, farkı 36-32 ile 4 sayıya kadar indirdi. İlk yarı 42-37 ev sahibi Yunanistan lehine sona erdi.

Üçüncü çeyreğe de maç başında olduğu gibi Giannis Antetokounmpo’nun etkili oyunuyla başlayan Yunanistan farkı 13 sayıya çıkardı (53-40). Üçüncü çeyreğin son bölümünde NBA yıldzlarımızdan Ersan İlyasova devreye girdi ve farkı yeniden 4 sayıya kadar indirmeyi başarsak da fark yeniden 6’ya çıktı ve çeyrek 63-57 sona erdi.

Mücadelenin final periyoduna kötü başlayan millilerimiz karşısında Yunanistan göz açıp kapayıncaya kadar farkı çift hanelere çıkardı. Furkan Korkmaz hücumda Türkiye’yi taşımasına karşın, Giannis Antetokounmpo’nun abisi Thanasis Antetokounmpo devreye girdi ve fark iyice açıldı. Son bölümde de farkı eritemeyen millilerimiz mücadeleden 84-70’lik skorla mağlup oldu.

Mücadelede Furkan Korkmaz 25 sayı, 9 ribaunt, 5 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Yunanistan’ın NBA MVP’si oyuncusu 16 sayı, 10 ribaunt, 5 asist ile double-double yaptı.