Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası A Milli takımımız 35 dakika uyudu! 5 dakikada maçı kazandı

A Milli takımımız 35 dakika uyudu! 5 dakikada maçı kazandı

FIBA Dünya Kupası'da 17-32 sıra takımlarının belli olacağı Klasman Maçı'nda 12 Dev Adam, Karadağ'ı mağlup etti.

google-news-abone-olpng

FIBA Dünya Kupası’nda Çekya’ya mağlup olarak gruptan çıkamayan A Milli Basketbol Takımımız, 17-32 sıralama mücadelesinde Karadağ’ı 79-74 mağlup etti.

Mücadelenin 35 dakikasını çok kötü oynayan milli takım, son 5 dakikada oynadığı oyun ile 10 sayıdan geri gelerek mücadeleyi 79-74 kazanmayı başardı.

Olimpiyat Elemeleri’ne katılma mücadelesi veren A Milli takımımız, Karadağ galibiyeti ile çok kritik bir virajı geçerken, pazartesi günü Yeni Zellanda ile oynayacağı müsabakayı kazanarak Olimpiyat Elemeleri’ne doğrudan katılmak istiyor.

HAYAL KIRIKLIĞI 35 DAKİKA!

Mücadeleye çok kötü başlayan millilerimiz, oyunun kontrolünü Karadağ’a bıraktı. Vucevic ve Dubljevic’in hücumda bulduğu sayılar 9-2 öne geçen Karadağ’a, Melih Mahmutoğlu’nun üst üste gelen sayıları ile farkı 3 sayıya kadar düşürdü. Ancak Vucevic ile Karadağ yeniden öne fırladı ve ilk çeyreği 16-26 önde geçti.
Mücadelenin ikinci periyoduna iyi başlayan A Millileirmiz, Sertaç Şanlı ile farkı yeniden 4 sayıya indirmeyi başardı (22-26). Molanın ardından Karadağ, farkı 8 sayıya çıkarsa da millilerimiz yeniden toparlandı. Ancak ilk yarı 32-37 Karadağ lehine tamamlandı.
Mücadelenin üçüncü periyoduna Wilbekin’in sayılarla hızlı başlayan Ay-yıldızlılar farkı 40-42’ye getirdi. Ancak Karadağ yeniden uzunlarını devreye sokarak farkı çift hanelere çıkardı. Üçüncü periyodun son bölümünde Vilbekin ve Metecan’ın basketleriyle farkı eritmeye çalışsak da mücadelenin final periyoduna 49-58 geride girdik

SON 5 DAKİKA OYNADIK YETTİ

Mücadelenin final periyoduna kötü başlayan millilerimiz, ilk 5 dakika boyunca hiçbir verim göstermezken, Cedi Osman ve Melih Mahmutoğlu’nun devreye girmesiyle millilerimiz şaha kalktı. Çok hızlı bir şekilde farkı eritme başlayan 12 Dev Adam 4 dakika kala farkı 7 sayıya kadar indirdi. Karadağ mola alarak millilerimizin hızını durdurmaya çalışsa da Cedi ve Melih’in attığı basketler ile skor 65-68 oldu. A Milllilerimiz bitime 1 dakika kala 69-68 öne geçti ancak Karadağ buna karşılık verdi. Millierimiz 28 saniye kala yeniden öne geçti ve faul atışlarıyla farkı açmaya devam ederek Karadağ’ı 79-74 mağlup etti.