Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Andrew Bogut çıldırdı hakemlere küfürler savurdu

Andrew Bogut çıldırdı hakemlere küfürler savurdu

FIBA Dünya Kupası yarı finali sonrası Avustralyalı oyunu Andew Bogut'un hakemlere ettiği küfürler gündemden düşmüyor.

FIBA Dünya Kupası’nda İspanya ile Avustralya’nın karşılaştığı yarı final maçının ardından Anrew Bogut, hakemlerin şike yaptıklarını iddia ederek küfür etmişti. FIBA yaptığı açıklama ile oyuncu hakkında disiplin soruşturması açıldığını bildirdi.

İspanya ile Avurstalya’nın karşı karşıya geldiği mücadele iki uzatma sonunda İspanya galibiyeti ile sonuçlanırken, maç içerisinde çalınan bir faul sonrası Bogut hakemlere para aldıklarını ima eden el işareti yapmıştı.

“FIBA’NIN MERKEZİNİN NEREDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Mücadelenin ardından ise basın mensuplarının beklediği alana gelen Andrew Bogut, bağırarak hakemlere küfürler savurdu.

Bogut bağırarak şu ifadeleri kullandı:

FIBA’nın merkezinin nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu s*k*k bir rezalet. Şikeci o…..u çocukları… FIBA’nın merkezinin nerede olduğuna bakın Google’dan. S*k** bir rezalet…

“BASKETBOL DEĞERLERİMİZ VAR”

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis ise konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Mix zone’da yürürken hislerini kendilerine saklamaları kolay değil. Ama aynı zamanda çok belirli kurallarımız, çok belirli ilkelerimiz ve yalnızca FIBA’yı değil, basketbolu da temsil eden değerlerimiz var. Bu sınırlar aşıldığı zaman disiplin usullerimiz başlıyor. Bu olayda da bir disiplin süreci olacak. Dolayısıyla FIBA’nın belgeleri okuması, oyuncunun ifadesini alması ve daha sonra da bir karar vermesi gereken uzman bir disiplin kurulu yetkilisi olacağı için ben bu konuda daha fazla yorum yapmasam daha iyi olur.