FIBA Dünya Kupası’nda bugün oynanan Yarı Final karşılaşmalarının ardından turnuvanın finalinde Arjantin ile İspanya karşı karşıya gelecek.

Yarı finalde İspanya, Avustralya’yı iki uzatma bölümü sonunda mağlup ederken, tarihinde ikinci kez Dünya Kupası Finali’ne yükselmeyi başardı. Boğalar daha önce 2006 yılında Japonya’da düzenlenen turnuvada finale yükselmiş ve şampiyonluğa ulaşmıştı.

Arjantin ise Çeyrek Final’de turnuvanın favorisi olarak gösterilen Sırbistan’ı mağlup ederken, 2006 yılından bu yana hiçbir mağlubiyet görmeyen ABD’yi deviren Fransa ile yarı finalde karşı karşıya geldi. 39 yaşındaki Scola’nın harikulade oyunuyla Arjantin Final’e yükselmeyi başardı. Güney Amerika ekibi ise 2002 yılından sonra ilk kez finale yükseldi. Tarihinde ise bu kupayı 1950 yılında düzenlenen ilk turnuvada kazanmayı başardı.

Scola’lı Arjantin ile Gasol’lü İspanya’nın karşı karşıya geleceği Dev Final, pazar günü Türkiye saati ile 15:00‘te başlayacak ve NTV’den naklen yayınlanacak.

9 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Basketbola olan ilgilisi onu buraya getirdi.