Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası A Milli takımımız Olimpiyat Elemeleri’ni garantiledi!

A Milli takımımız Olimpiyat Elemeleri’ni garantiledi!

FIBA Dünya Kupası 17-32 Klasman Maçı'nda A Milli Takımımız Yeni Zellanda'ya mağlup olsa da Olimpiyat Elemeleri'ni garantiledi.

google-news-abone-olpng

A Milli Basketbol Takımımız Dünya Kupası’nda 17-32 sıralaması için Yeni Zellanda ile karşı karşıya geldi.

Olimpiyat Elemeleri bileti için Yeni Zellanda karşısına çıkan milli takımımız mücadelenin son bölümüne kadar önde götürdüğü karşılaşmadan 101-102’lik skorla mağlup ayrıldı.

Bu sonuçla A Millilerimiz turnuvayı 2 galibiyet, 3 mağlubiyet ile turnuvayı tamamlarken, maçı 17 sayıdan daha az bir farkla kaybettiği için Olimpiyat Elemeleri’ne gitmeye hak kazandı. Öte yandan Yeni Zellanda da Olimpiyat Elemeleri biletini aldı.

Mücadele çok hızlı başlarken, Yeni Zellanda bir anda skor üstünlüğünü ele geçirdi. Biz de ise Cedi Osman ve Melih Mahmutoğlu’nun sayıları bizi öne çıkardı. İlk çeyreği 12 Dev Adam 31-26 önde geçti.

CEDİ OSMAN’DAN SON SANİYE ÜÇLÜĞÜ

İkinci periyotta da yüksek tempoda basketbol oynanırken, Cedi Osman ve Melih’in sayıları bu çeyrekte de devam etti. İlk yarıyı millilerimiz 53-50 önde kapattı.

Mücadelenin üçüncü periyodunda da ilk yarıda olduğu gibi tempo yüksekti. Ortada geçen maçında son periyoduna millilerimiz 77-74 önde girmeyi başardı. Son periyotta ise Delany’in ile öne çıkan Yeni Zellanda son bölümde takımını öne taşıdı. Mücadelenin son 34 saniyesine 101-100 önde girmeyi başaran millilerimiz Fato’nun basketiyle 101-102 geriye düştü. Son hücumda da Cedi basketi yapamayınca 12 Dev Adam mücadeleden yenik ayrıldı.

Milli takımımızda Cedi Osman 32 sayı, 6 ribaunt, 4 asist ile öne çıkarken, Melih Mahmutoğlu 27 sayı, 5 asist ile one eşlik etti. Scottie Vilbekin 15 sayı, 7 asist, Semih Erden ise 12 sayı ile mücadeleyi tamamladı.

Yeni Zellanda tarafına baktığımızda ise Isaac Fou ve Rob Loe 17’şer sayı ile takımın skor yükünü çekerken, Delanay Tai Webster ve Corey Webster 12’şer sayı ile oynadı.

A milli basketbol takımımız bu mücadele ile Dünya Kupası serüvenini noktaladı. Ay-Yıldızlılar kısa zaman içerisinde yurda dönecek.