Ana sayfa NBA Anthony Davis’in sakatlığının ardından kaç maç kaçıracağı belli oldu!

Anthony Davis’in sakatlığının ardından kaç maç kaçıracağı belli oldu!

NBA'de dün gece Los Angeles Lakers ile New York Knicks arasında oynanan karşılaşmada sakatlanan Anthony Davis'in maç kaçırması muhtemel...

Anthony Davis sakatlık anı

NBA’de dün gece Los Angeles Lakers ile New York Knicks arasında oynanan karşılaşmada sakatlanan Anthony Davis’in durumu her geçen saat netlik kazanıyor.

ESPN’den Dave McMenamin’in yaptığı habere göre, yıldız basketbolcu tünelden çıkarken yürüyebildiği, maçın ardından ise MR çekileceğini yazdı. Ayrıca deneyimli gazeteci, Davis’in Dallas Mavericks ve Oklahama City Thunder ile oynanacak maçlarda forma giymesinin rehabilitasyon sebebiyle zor olduğunu bildirdi.

Anthony Davis’in sakatlık anı

Yıldız basketbolcu mücadelenin üçüncü çeyreğinin bitimine 2:45 kala blok yapmak istediği sırada dengesiz şekilde belinin üstüne düşmüştü. Dakikalarca acı içinde yerde kıvranan Davis, hayranlarının büyük korkuya kapılmasına sebep olmuştu. Ancak yıldız oyuncu devamında ayağa kalkarak sağlık ekibiyle birlikte soyunma odasının yolunu tuttu. Davis’e başlangıçta arenada röntgen çekildi ve takıma göre bunlar olumsuzdu. Ona, kuyruk kemiğinin hemen üzerindeki kemiğe bir çürük olan sakral kontüzyon teşhisi kondu.

The Athletic’s Shams Charania’nın bildirdiği bilgiye göre ise Davis’in belinde yalnızca çürük olduğu ve yıldız oyuncunun Dave McMenamin’in haberinde bildirdiği gibi Dallas ve Oklahama maçlarında forma giyemeyeceğini doğrular nitelikte.

Davis, Knicks karşısında 28 dakika forma giyerken, 5 sayı, 6 ribaunt, 5 asist, 3 top çalmanın yanı sıra 2 de blok yaptı.