Ana sayfa NBA Anthony Davis:”Kobe Bryant formasıyla bu şutu atmak çok daha özel”

Anthony Davis:”Kobe Bryant formasıyla bu şutu atmak çok daha özel”

LA Lakers ve Nuggets arasındaki mücadeleye Anthony Davis'in son saniye üçlüğü damga vurdu. Maçın ardından Davis ve LeBron açıklamada bulundu.

AnthonyDavis

NBA Batı Konferansı final serisinde karşı karşıya gelen Los Angeles Lakers ve Denver Nuggets arasındaki mücadeleye Anthony Davis’in son saniye üçlüğü damga vurdu. Los Angeles Lakers ile 2019 yazında anlaşan Davis, ilk sezonunda şampiyonluk yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Davis attığı son saniye üçlüğünün ardından ‘Kobe’ diye bağırdığını belirtti ve şu açıklamalarda bulundu:

Kesinlikle kariyerimin en büyük şutu. Daha önce hiç böyle maç kazandıran bir şut atmadım. Normal sezonda, playofflarda ve finallerde maçı kazandıracak buna benzer sayısız şut soktu. Benim ve takımım için, özellikle de 2-0 öne geçmemiz adına özel bir şuttu bu. Bugün giydiğimiz bu formaların içinde böyle bir şey yapmak daha da özel yapıyor bu şutu.

LeBron James ise takım arkadaşı için şu ifadeleri kullandı:

Özel bir oyuncu için özel bir andı. Bu şutların hepsini sokamazsınız. Mesele sadece şutu sokmak değil o yüzden, inançlı olup şutu atmak ve sonucuna katlanmak.

Lakers koçu Frank Vogel ise atışı ‘Mamba şutu’ olarak değerlendirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Bu, Kobe Bryant’ın sokacağı bir şuttu. Kanada öyle gitmesi, pası alıp sezonumuzun en önemli maçını kaybediyorken o şutu deliksiz sokması… Mamba şutu.