Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Bogdan Bogdanovic’den milli takım açıklaması

Bogdan Bogdanovic’den milli takım açıklaması

Fenerbahçe'nin eski basketbolcularından Bogdan Bogdanovic, Çin'de düzenlenecek Dünya Kupası öncesi FIBA'ya önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin eski basketbolcularından Bogdan Bogdanovic, Çin’de düzenlenecek Dünya Kupası öncesi FIBA’ya önemli açıklamalarda bulundu.

“TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR”

Yıldız basketbolcu, milli takımda oynamanın eşsiz bir duygu olduğunu ifade ederken, Milli takıma ilk defa seçildiğim zaman hissettiklerim inanılmazdı. Ve şimdi söyleyebilirim ki, Sırbistan formasını giyince hala tüylerim diken diken oluyor dedi.

Dünyanın basketbol ekollerinden biri olan Sırbistan, 2002 yılında tüm dünyayı şaşırtmıştı. Bu yıllarda Bogdan ise yalnızca 10 yaşındaydı.

Sırp basketbolcu geçmişteki başarıların kendisine ilham verdiğini, şimdi ise ülkesindeki çocuklar için oynayacağını şu söyle ifade etti:

Büyürken ilk duyduğun şey, en iyi oyuncuların milli takım için oynadığı oluyor. Ülkelerini temsil etmeleri harikaydı. O günlerde bizi motive ettiler. Şimdi aynısını ülkemdeki çocuklar için ben yapabilirim.

Bogdan Bogdanovic, 2017 yılında Fenerbahçe Beko formasıyla Euroleague’de şampiyon olmasının ardından NBA ekiplerinden Sacramento Kings’e gitmişti. Bu sezon ise NBA’de All-Star çaylaklar mücadelesinde oynama başarısı göstermişti.