Ana sayfa NBA Bogdan NBA İçin Doğru İsim

Bogdan NBA İçin Doğru İsim

THY Euroleague’de temsilcimiz Fenerbahçe geçtiğimiz hafta sonunda oynanan Dörtlü Final sonunda önce Real Madrid‘i yarı finalde 84-75’lik skorla sonra da finalde Olympiacos’u 80-64’lük skorla mağlup ederek tarihinin ilk Euroleague şampiyonluğuna ulaştı. Avrupa’nın basketbol düzeyinde en büyük kupası Türkiye’ye de ilk defa gelmiş oldu. Bu şampiyonlukta çok önemli bir katkısı olan Bogdan Bogdanovic’in geleceği hakkındaki belirsizlik ise devam ediyor. NBA hakkında gelen sorulara daha sezon bitmedi diye cevap veren Bogdanovic’in önümüzdeki yıl NBA’de olacağı düşünülüyor. Özellikle Sacramento Kings Genel Menajeri Vlade Divac‘ın Bogdan’ı çok istediği biliniyor. Divac, geçtiğimiz günlerde ”Onu burada görmek istiyoruz. NBA hakları bizim elimizde ve bu yaz bu konuda görüşmemiz olacak.” demişti.

Bogdan hakkında bir açıklama da Sacramento Kings‘in analisti ve eski yöneticisi Jerry Reynolds‘dan geldi. Reynolds,”Bogdanovic kesinlikle NBA oyuncusu. Şu an için 30-35 dakika süre alarak oynar demiyorum ama geldiği zaman takıma çok büyük katkı verecektir. Eğer bu katkıyı yapamazsa çok büyük sürpriz olur” dedi.

BSL‘de 14.1 sayı, 3.8 asist, 3.2 ribaund ortalamaları yakalayan yıldız oyuncu, THY Euroleague‘de ise 13.6 sayı, 3.9 asist, 3.1 ribaund ortalamalarını tutturdu.