Ana sayfa NBA Bogdanovic harika oynadı: Kings kazandı

Bogdanovic harika oynadı: Kings kazandı

Bogdan Bogdanovic’in ilk 5’te başladığı maçta Sacramento Kings, ilk çeyreği Brooklyn Nets karşısında çok farklı önde geçti ve maçı da bu fark sayesinde kazanmayı başardı.

 

Maça Bogdanovic’in üst üste sayıları ile başlayan Sacramento Kings, ilk çeyrekte rakip potaya 36 sayı gönderdi ve 12 dakikalık bölüm 36-20 sonuçlandı.

İkinci çeyrekte başa baş bir oyun sergilenirken soyunma odasına 64-48 Kings üstünlüğü ile gidildi.

Üçüncü çeyrekte Brooklyn Nets’in farkı azaltma çabaları bir nebze sonuç verdi ve ev sahibi ekip son çeyreğe girilirken farkı 11 sayıya indirerek skoru 86-75’e getirmeyi başardı. Son bölümde farkı azaltmak için bir kez daha yoğun çaba gösteren Nets’in eforu yetersiz kaldı ve Bogdan Bogdanovic ve George Hill’in serbest atışları skoru belirledi, Kings sahadan 104-99 galip ayrıldı.

 

31 maçta 11. galibiyetini alan Kings’te Hill 22 sayı ile en skorer isim oldu. 8/11 saha içi isabet oranı ile 21 sayı bulan Zach Randolph da galibiyete önemli katkı verdi.

İlk 5’te başlayan ve 33 dakika sahada kalan Bogdan Bogdanovic, 6/10 saha içi isabet oranı ile 14 sayı, 3 ribaund, 2 asist üretti ve galibiyette pay sahibi isimlerden biri oldu.

Nets adına tam 6 oyuncunun çift haneli skor ürettiği maçta Dinwiddie 16 sayı ile öne çıkan isim oldu. Hollis-Jefferson da maçı 14 sayı ve 10 ribaund ile double-double yaparak tamamladı.

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=wBp6U_JSras&format=ipad[/nousvideo]