Ana sayfa NBA Carmelo Anthony OKC Thunder’a Takas Oldu

Carmelo Anthony OKC Thunder’a Takas Oldu

Yıldız oyuncu Carmelo Anthony, bugün gerçekleşecek olan takas görüşmesinin ardından bir aksilik olmaz ise yarın OKC’nin antreman kampının açılışında olacak. İki takım arasında yapılan anlaşmaya göre Enes Kanter ve Doug McDermott, 2018 ikinci tur Draft hakkıyla beraber Carmelo Anthony karşılığında New York Knicks’e gönderildi. Takas bonusu olarak 8.1 milyon dolar alacak olan yıldız oyuncu, kontratında bulunan takas vetosu hakkını da iptal edebilecek.

Carmelo Anthony, New York’ta 7 sezon oynadı ve bu süreç içinde 24.7 sayı, 7.0 ribaund, 3.2 asist ve 1.0 top çalma ortalamaları yakaladı.

Carmelo’nın Adı Uzun Süre Houston İle Anılmıştı

New York Daily News’da yayınlanan bir makalede “İki hafta önce Carmelo’nun eşi La La takasın şimdiye kadar tamamlanacağını düşünmüş. Carmelo’nun ailesi kafa olarak çoktan Houston’a taşınmış bile” şeklinde bir yorum yapıldı. Bu yorumla beraber gelişen iddialar kafada “Melo Houston Rockets’a mı gidiyor?” sorusunu akıllara getirmişti.

Makalede bu konuyla alakalı geniş yorum ise şöyle: “Yeni takım başkanı Steve Mills ve yönetici Scott Perry’nin yönetimindeki Knicks, nihayet Carmelo kendi yoluna gitmeden önce mümkün olan en iyi anlaşmayı bekleme hakkı kazandı. Ancak sorun Carmelo’nun takas listesini sadece Rockets’la sınırlandırması.”

Melo geçtiğimiz sezon 22,4 sayı ve 5,9 ribaundluk ortalama yakalamıştı.

Carmelo Anthony’nin Kariyerinden En İyi 10 Oyun

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=a5LMozhAeUg&format=ipad[/nousvideo]