Ana sayfa NBA Cavs İlk Maçta Fark Yarattı

Cavs İlk Maçta Fark Yarattı

NBA’de Doğu Konferansı Finali’nde ilk maç dün geceoynandı. Boston Celtics, Cleveland Cavaliers’ı konuk ederken son şampiyon rakibini farklı geçerek seride 1-0 öne geçti. Cleveland Cavaliers, Boston Celtics‘i deplasmanda 117-104 mağlup etti ve saha avantajını eline geçirmiş oldu.

Özellikle Kevin Love ve LeBron James’in çok iyi oynaması ile maçı başından sonuna üstün olan Cavs, maç boyunca farkı fazlasıyla korudu. Maçın sonuna kadar farkı çift haneli sayılarda tutan son şampiyon rakibinin farkı eritmesine izin vermedi.

Cleveland Cavaliers’ta LeBron James 38 sayı, 9 ribaund, 7 asist ile oynarken Kevin Love 32 sayı, 12 ribaundla “Double-Double” yaptı. Tristan Thompson 20 sayı, 9 ribaund üretirken Kyrie Irving 11 sayı, 6 asistte kaldı.

Boston Celtics‘te Avery Bradley 21 sayı, 4 asistle oynarken takımın yıldızı Isaiah Thomas 17 sayı, 10 asist ile “Double-Double” yaparak maçı tamamladı. Jae Crowder 21 sayı, 8 ribaund, 5 asist, Al Horford 11 sayı, 8 ribaund, 6 asistlik katkı verirken kenardan gelen çaylak Jaylen Brown 10 sayı, 9 ribaund ile Gerald Green da 11 sayı ile maçı noktaladı.

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=fLoasLaS7K8&format=ipad[/nousvideo]