Ana sayfa NBA Cedi-Ersan kaşılaşmasında Cavs Atlanta’yı devirdi

Cedi-Ersan kaşılaşmasında Cavs Atlanta’yı devirdi

NBA’de sezona korkunç bir giriş yaptıktan sonra durumu toparlamaya başlayan Cleveland Cavaliers dün gece de evinde Atlanta Hawks’u ağırladı. Cleveland Cavaliers, baştan sonra önde götürdüğü mücadeleyi 114-123 kazandı.

Clevaland cephesinde sürpriz denebilecek fazla bir durum yoktu. LeBron James yine tüm sahaya hükmederken geceyi 25 sayı – 17 asist – 7 ribaund’la kapattı. İlk beşteki en büyük yardımcısı yine Kevin Love olurken yıldız 4 numara da geceyi 17 sayı – 12 ribaund’la bitirdi. Bench’ten gelen Green ve Korver’ın attığı toplam 36 sayı da galibiyeti kolaylaştırdı.

Atlanta cephesinde en öne çıkan isim Taurean Prince oldu. NBA’de ikinci sezonunu geçiren oyuncu maçı 24 sayı – 7 ribaund – 6 asist’le bitirdi. Prince’e 20 sayıyla Kent Bazemore ve 14 sayıyla Dennis Schröder katılsa da bu performanslar kralı yıkmaya yetmedi.

Sahadaki Türk eşleşmesinde Ersan sahaya ilk beş çıktı. Tecrübeli oyuncu 23 dakika süre aldı ve 7 sayı üretti. Cleveland’da yavaş yavaş rotasyona oturan çaylak Cedi ise 18 dakika süre aldı ve 7 sayı – 4 ribaund’la maçı kapattı.

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=ztAD4WpM3tQ&format=ipad[/nousvideo]