Ana sayfa NBA Cedi Osman alev aldı! 17 sayı 10 ribaunt!

Cedi Osman alev aldı! 17 sayı 10 ribaunt!

Mili basketbolcumuz Cedi Osman, Toronto Raptors’a kaşı 17 sayı, 10 ribauntluk performansıyla dün akşam herkesi büyüledi.

Dün gece oynanan mücadelede Toronto Raptors, Cleveland Cavaliers’ı 116- 114 mağlup ederken, milli basketbolcumu Cedi Osman mücadeleye ilk 5’te başladı.

Cavs’tan LeBron James’in ayrılığı sonrası liderlik görevini üstlenen milli basketbolcumuz Cedi Osman, karşılaşmada 17 sayı, 10 ribauntluk performans gösterdi ancak galibiyet için yeterli olmadı.

Ayrıca Kevin Love’da bu mücadelede 21 sayı kaydetti.

Maç sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cedi Osman, kendine güveninin olduğunu, sezonun uzun olduğunu ve kendisini göstermek için fırsat verildiğini söyledi. Kendisine yapıştılan savunma oyuncusu sözü üzerine Cedi, “Ben komple bir oyuncuyum Kendim ve takım arkadaşlarım için pozisyon yaratabiliyorum” ifadeleriyle cevap verdi.

Maçta 17 sayı, 10 ribaunt ile double-double yapan Cedi, “Performansımdan memnun değilim, çünkü maçı kaybettik” sözleriyle liderlik ve takımı sahiplenme duygusunun üst seviyede olduğunu gösterdi.

Maç sonunda Cedi Osman hakkında açıklamalarda bulunan Cleveland koçu Tyronn Lue, memnuniyetini dile getirdi:

“Cedi’den çok memnunum. Gece boyunca harika bir hızda oynadı. İyi ribaund aldı, hücumu ilerletti, oyun kurdu ve Kawhi’ı savunma konusunda da iyi bir iş çıkardı. Cedi’den gerçekten çok memnunum.”

Cedi Osman’ın 17 sayı 10 ribauntluk performansı

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=PR1_vyHBK_c&format=ipad[/nousvideo]