Ana sayfa NBA Cedi Osman Cleveland Cavaliers’a ve NBA’e Hazır

Cedi Osman Cleveland Cavaliers’a ve NBA’e Hazır

Anadolu Efes ile geçen sezon başarılı bir performans ortaya koyan ve bu sezon NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ın kadrosuna dahil olan Cedi Osman NBA Medya Günü’nde açıklamalarda bulundu. Milli oyuncumuz Cavs’te 9 numaralı formayı giyecek.

NBA’i hep uzaktan takip ediyordun, şimdi burada olmak nasıl bir duygu?

NBA’i her zaman takip ediyordum. Başka ülkelerde de burada da oynamak çok farklı. Burada hep hızlı hücumlar üzerine kurulu bir sistem var. Avrupa’da bu biraz farklı. Avrupa’da hakemler sizi daha sert oynamaya itiyor. Bu çok büyük bir fark. Bu sezon Cavaliers forması giyeceğim için çok mutluyum.

Senin adına beklentiler çok büyük. Herkes Cedi Osman’ın Cavaliers’a neler verebileceğini merak ediyor. Muhtemelen, bir çok Türk de bizi izliyordur şu an. Sen kendini nasıl tanımlıyorsun, takıma neler katabilirsin?

Ben çok yüksek enerjiye sahip bir oyuncuyum. Koşmayı seviyorum. Takım arkadaşlarıma hem hücum hem savunma anlamında yardımcı olmayı da. 1 numaradan 4 numaraya kadar herkesi savunarak takım arkadaşlarıma yardımcı olabilirim. Parkede ne gerekiyorsa yapabilirim.

Doğru yerde olduğunu söyleyebilirim, biliyorsun ki Tyronn Lue koşan oyuncuları sever. Eminim senin gibi bir oyuncuya sahip olduğu için çok mutludur. Yıldız oyuncuların olduğu bir takımdasın, LeBron James gibi. Bu senin üzerinde daha çok mu baskı yaratıyor? Şampiyonluk için yarışmayan bir takımda mı olmak isterdin? Ne düşünüyorsun?

Baskı altında değilim, söylediğiniz gibi burada olmaktan mutluyum. İlk günden beri, Lebron James, JR Smith, Kevin Love bana çok yardımcı oluyorlar. Sadece onlar değil, takımdaki herkes. Lebron, şutlarım ve savunmam konusunda sürekli benimle iletişim halinde. Bu şekilde olmasını beklemiyordum ama onlar ilk günün stresini atlatmamı sağladılar. Bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum. Elimden gelenin en iyisini yapacağım.