Ana sayfa NBA Cedi Osman: İnşallah ülkemizi kupayla gururlandırırım

Cedi Osman: İnşallah ülkemizi kupayla gururlandırırım

NBA’in resmi internet sitesine Cedi, takımının finale nasıl geldiğini anlatırken Türk basketbolseverlerin kendisine verdiği desteğin kendisi için ne kadar değerli olduğunu anlattı.

Sezon gelişiminden konuşan Cedi, “Öncelikle sezonun başından itibaren çok inişli çıkışlı bir sezonumuz oldu. Bir dönem üst üstte 13-14 galibiyet almıştık. Onun sonrasında da bir düşüş yaşamıştık. Takaslar olduktan sonra da yeniden bir yükseliş oldu fakat All-Star arasından sonra tekrar bir düşüş yaşadık. O düşüş takımı her ne kadar etkilese de playoff’lara kadar toparlanmasını bildik. Indiana serisiyle birlikte çok iyi bir basketbol oynamaya başladık. Açıkçası Indiana bize ne kadar sert oynamamız gerektiğini hatırlattı ve daha sonrasında Toronto ile Boston’a karşı aynı şekilde sert oynayarak finale yükseldik. Tek bir hedefimiz vardı; o da finaldi. Şu anda oradayız. Artık şampiyonluğun 4 galibiyet uzağındayız” dedi.

Türk basketbolseverlere seslenen Cedi, “Çok moral buluyorum sizin sayenizde. Sonuçta gecenin bir saatinde kalkıp beni izliyorsunuz. Bazen oynuyorum, bazen oynamıyorum ama ona rağmen siz ayakta kalıp beni destekliyorsunuz. Bu gerçekten bana çok büyük bir güç ve moral veriyor. O yüzden size çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. En kısa zamanda görüşmek üzere. İnşallah ülkemizi kupayla gururlandırırım” ifadelerini kullandı.