Ana sayfa Haberler Cedi: Türk halkı bana moral veriyor

Cedi: Türk halkı bana moral veriyor

NBA’da Cleveland Cavaliers’ta forma giyen milli oyuncu Cedi Osman, Cleveland’daki Quicken Loans Arena’da oynadıkları Philadelphia 76ers karşılaşmasının ardından soruları yanıtladı.

Philadelphia 76ers karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını ifade eden 22 yaşındaki milli basketbolcu, “Philadelphia 76ers çok iyi oynadı. Dünkü mağlubiyetten sonra evimizde galip gelmek istiyorduk, kazandık. Takımın morali iyi durumda. Aynı şekilde devam etmek zorundayız.” diye konuştu.

Türk halkının desteği moral kaynağı

NBA’e adapte olmakta zorluk yaşamadığını ifade eden Cedi Osman, “Takım arkadaşlarım ve antrenörlerim geldiğim günden itibaren çok yardımcı oldu. Hiç yabancılık çekmedim diyebilirim. Herkes çok sıcak ve iyi niyetli bir biçimde bana yardımcı oldu.” ifadelerini kullandı.

Türk halkının kendisini takip etmesinden mutluluk duyduğunu belirten milli basketbolcu, “İnsanların beni desteklemesi, gece kalkıp beni izlemesi çok gurur verici bir durum. Türk halkının desteği bana inanılmaz moral oluyor. Maçlara ona göre çıkıyorum. O yüzden herkese beni destekledikleri için çok teşekkür ediyorum. Umarım ben de basketbolumla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyorumdur.” diye görüşlerini aktardı.