Ana sayfa NBA Cedi’nin takımı Cavs’tan Elazığ ve Malatya’ya destek

Cedi’nin takımı Cavs’tan Elazığ ve Malatya’ya destek

Milli basketbolcumuz Cedi Osman'ın Elazığ için düzenlediği yardım kampanyasına takımı Cleveland Cavliers'dan destek geldi.

cedi-osman-cavs-elazıg-malatya

Milli basketbolcumuz Cedi Osman’ın Elazığ için düzenlediği yardım kampanyasına takımı Cleveland Cavliers’dan destek geldi.

Geçtiğimiz Cuma günü Elazığ’da yaşanan deprem sonrası birçok vatandaşımız hayatını kaybederken, bazı vatandaşlarımız ise yaralanmış ve birçok insanın evleri kullanılamaz hale gelmişti.

Yaşanan doğal afetin ardından Türkiye’nin her yerinden Elazığ’a yardımlar gelirken, milli basketbolcumuz Cedi Osman da Chicago Bulls maçı öncesi, mücadelede atılan her 3 sayılık basket için 200 dolar bağışlayacağını açıklamıştı. Bunun üzerine birçok sporcu Cedi’nin düzenlediği etkinliğe katılarak destekte bulunmuşlardı. Bu etkinlik ile toplam 385 bin TL bağış toplamıştı.

Cleveland Cavaliers ile News Orleans Pelicans arasında oynanan mücadelede de Cavs’tan, Cedi Osman’ın düzenlediği yardım kampanyasına destek geldi. Salonda bulunan reklam panolarına “Elazığ Dualarımız Sizinle” yazılarını paylaştı. Potaya ise “Malatya” yazıldı.

Reklam panolarındaki yazı bir maç boyunca orada dururken, mücadelenin ardından Cedi Osman yaptığı açıklamada kulübüne teşekkür ederken, Cavs ailesinin parçası olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Cedi’nin twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

Maç boyunca panolara “Elazığ dualarımız sizinle” ve potalara “Malatya” yazıp farkındalığımıza destek veren tüm Cavs organizasyonuna kalpten teşekkürlerimle. Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Mücadeleye dönecek olursak, karşılaşma Pelicans’ın 125-111’lik üstünlüğü ile sona erdi. Milli yıldızımız Cedi karşılaşmayı 9 sayı, 4 ribaunt, 4 asist ile tamamladı. Mücadelenin en skorer ismi ise 28 sayıyla Jrue Holiday oldu.

Bu karşılaşmanın ardından Doğu Konferansı’ndaki Cavs, 35. mağlubiyetini alarak 14. sırada kalırken, Batı’daki Pelicans ise 19. galibiyetini aldı ve play-off sınırı olan 8. sıradaki Memphis’in 3 galibiyet gerisinde yoluna devam ediyor.