Ana sayfa NBA Charles Barkley Rockets’i batının Milwaukee Bucks’ı ilan etti

Charles Barkley Rockets’i batının Milwaukee Bucks’ı ilan etti

NBA'in efsane isimlerinden Charles Barkley, Lakers karşısında yine mağlup olan Houston Rockets'i Batı'nın Milwaukee Bucks'ı olarak nitelendirdi.

charles barkley-1

NBA’in efsane isimlerinden Charles Barkley, Lakers karşısında yine mağlup olan Houston Rockets’i Batı’nın Milwaukee Bucks’ı olarak nitelendirdi.

Dün gece Los Angeles Lakers karşısında hiçbir varlık gösteremeyen ve seride 3-1 geri düşen Houston Rorckets tüm basketbol yorumcuları tarafından eleştiriliyor.

Rockets Genel menajeri Daryl Morey’in ve takım yönetiminin geçtiğimiz yaz yaptığı hamleler de göz önüne alınarak eleştirilerin boyutları daha da artıyor.

Russell Westbrook’un beklentilerin çok altındaki performansı en büyük eleştiri konusu olurken, taraftarın kendisine dair umutları sönmeye başladı.

TNT’de yayınlanan ‘Inside The NBA’ programında, Rockets’i değerlendiren Charles Barkley, Doğu Konferansı’nda hayal kırıklığı yaşatan Milwaukee Bucks ile Rockets’i birbirine benzetti: 

“Onlar Batı’nın Milwaukee Bucks’ı. Kısa kadro, normal sezonda işe yarayabilir ve Milwaukee Bucks’ın hücumda oynama şekli de normal sezonda işe yarayabilir. Ama bu noktada, elit takımlara, elit koçlara karşı playofflarda oynuyorsunuz.

Yedi maçlık bir seride, LeBron veya Anthony Davis’e karşı koşacaksınız. Mesela, diyelim ki bu seriyi kazandınız – Kawhi Leonard’a, Paul George’a, Montrezl Harrell’a ve Ivica Zubac’a karşı oynayacaksınız. Bu kısa kadroyla, üç seri kazanabilir misiniz? Bence kazanamazsınız, Bence bu fiziksel olarak PJ Tucker’ı zorluyor, PJ’i her gece dövüyorlar. Her gece dezavantajlı durumda olduğunuzda, basketbol oynamak zordur.”