Ana sayfa NBA Chris Paul ve LeBron James, Obama ile buluştu

Chris Paul ve LeBron James, Obama ile buluştu

NBA oyuncularının yaptığı boykot toplantısında yıldız oyuncu LeBron James'in toplantıyı terk etmesinin ardından Barack Obama arayı buldu.

BarackObama-1

NBA oyuncularının geçen hafta yapılan boykot toplantısında yıldız oyuncu LeBron James’in toplantıyı terk etmesinin ardından ABD basınında çıkan haberlere göre Barack Obama’nın oyuncularla arayı bulduğu iddia ediliyor.

Shams Charania’nın yaptığı habere göre NBA Oyuncular Birliği Başkanı Chris Paul ve LeBron James, Barack Obama’dan tavsiye almak için kendisine ulaştı.

Jacob Blake’in polis tarafından sırtından 7 kez vurulmasının ardından Milwaukee Bucks’ın başlattığı boykotun ardından NBA’de birkaç gün playoff mücadelesi oynanmadı. Yapılan oylamada takımların büyük kısmı ligin devam etmesi yönünde görüş bildirdi.

LeBron James ise Bucks’ın bu boykotu plansız olarak yaptıkları gerekçesiyle tepki gösterdiğini belirtti.

ESPN’in yaptığı habere göre oyuncuların eski başkan ile yaptığı görüşmede Obama, oyunculara maçlara devam etmesi yönünde fikir belirtti.

Barack Obama’nın ofisi görüşme ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Hevesli bir basketbolsever olarak Başkan Obama oyuncular ve lig yöneticileriyle düzenli olarak konuşur. Jacob Blake’in vurulmasının ardından platformlarını kullanmak isteyen oyunculara da kendisinden istendiği zaman seve seve tavsiye verdi. Başkan ve oyuncular ligin bu haftaki aksiyonlarının ceza hukuku ve polis reformu üzerinde anlamı olması için bir sosyal adalet komitesi kurmak üzerine tartıştılar.”