Ana sayfa NBA Cleveland’ın Serisi Bitti

Cleveland’ın Serisi Bitti

NBA’de son şampiyon olarak sezonu tamamlayan Cleveland Cavaliers FedEx foruma konuk olmuştu. Burada Memphis Grizzlias takımına karşı verdiği mücadeleyi kendi lehine çeviremeyince 5 maçlık üst üste kalibiyet serisine son vermiş oldu. Her iki takımın arasında oynanan mücadele de 93 – 85 üstünlüğü sağlayan Memphis Grizzlias oldu.

Cleveland Cavaliers takımında önemli basketbolcuların olmaması ligte 6. Mağlubiyetini almasını sağladı. LeBron James, Kyrie Irving ve Kevin Love bu karşılaşmada mücadele edemeyen oyuncular oldu.

Cavaliers’de takımı omuzlamaya çalışan isimler çok çaba gösterseler de mücadelenin skorunu değiştiremediler. James Jones 15 sayı alırken, Kay Felder 14, Mike Dunleavy 11 sayı aldı. Bu oyunculara eşlik eden ise DeAndre Liggins 10 sayı almayı başardı. Sonuç ise; 93 – 85 oldu.

Karşı takımda ise, Troy Daniels 20 sayı alarak takımın en skorer ismi olmayı başardı. Daniels’i takip eden oyuncular ise sırasıyla, Marc Gasol 17 sayı, 11 ribaunt ile ‘’ double – double ‘’ yapan isim oldu. Diğer sayılar ise, Tony Allen 16 sayı alırken, Toney Douglas ise 14 sayı almayı başardı.