Ana sayfa NBA Clippers, Lakers’ın eski salonu Forum’u 400 milyon dolara satın aldı

Clippers, Lakers’ın eski salonu Forum’u 400 milyon dolara satın aldı

Los Angeles Clippers'ın sahipliğini elinde bulunduran CAPSS LLC grubu, Lakers'ın eski salonu Forum'u James Dolan’ın CEO’luğunu yaptığı MSG Grubu'ndan 400 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Clippers, Lakers'ın eski salonu Forum'u 400 milyon dolara satın aldı

Los Angeles Clippers’ın sahipliğini elinde bulunduran CAPSS LLC grubu, Lakers’ın eski salonu Forum’u James Dolan’ın CEO’luğunu yaptığı MSG Grubu’ndan 400 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Clippers’ın salonu alma çalışmaları NBA’de ligin askıya alınmasından hemen önce belli olurken, dün satışın resmiyet kazandığını, yapılan basın bildirisi ile duyuruldu.

Yapılan açıklamada Steve Ballmer, Bu Los Angeles Clippers için eşi benzeri görülmemiş bir zaman, bizi gelecekte çok güzel şeylerin beklediğine inanıyoruz. Inglewood’da yaptığımız yatırımın şehir, Clippers organizasyonu ve taraftarlarımız için çok güzel sonuçlar doğuracağını düşünüyoruz ifadelerine yer verdi.

Steve Ballmer, Los Angeles Clippers’ın Forum’u almaya çok yakın olduğu dönemde coronavirüs salgını sebebiyle liglerin askıya alınmasıyla birlikte konu gündemden düşmüştü. Ancak yaşanan bu sıkıntılı sürece rağmen Steve Ballmer, bu anlaşmaya öncelik verdi ve Lakers’ın eski salonu Forum’u satın aldı.

Önümüzdeki dönemde Forum’da hem Clippers maçları oynanacak hem de konserler için kullanılması bekleniyor.

CAPSS LLC’nin Forum’da çalışan herkesin kontratlarını uzatacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Forum’da yapılacak yeni düzenlemeler ile birlikte salon 18 bin kişiye hizmet vermesi bekleniyor. Bu projenin ayrıntılarının bu yaz halka sunulması bekleniyor.

Forum inşaatında 7500 işçinin çalışması beklenirken, salon faaliyete geçmesinin ardından 1500 kişinin de düzenli olarak görev alacağı da düşünülüyor.