Datome’li İtalya Angola karşısında farka gitti

FIBA Dünya Kupası D Grubu ikinci maçında İtalya, Angola karşısında zorlanmadan 92-61 kazandı.

google-news-abone-olpng

İtalya, FIBA Dünya Kupası D Grubu ikinci karşılaşmasında Angola karşısında ilk çeyrekten maçı kopararak 31 sayı farkla 92-61’lik skorla kazanmayı başardı.

İLK ÇEYREKTE FARK AÇILDI

Mücadelenin ilk dakikaları karşılıklı basketler ile geçilirken, çeyreğin ortasından sonra İtalya mücadeleye ağırlığını koyarak, Gallinari ve Bellinelli’nin etkili oyunuyla farkı bir anda açmayı başardı. İlk çeyrek 25-11 İtalya lehine tamamlandı.

FARK 20’YE ÇIKTI

İkinci periyoda kötü başlayan İtalya’da Gentile zor atışlara gidince maça başladığı 5’e dönmek zorunda kaldı. Bu oyuncuların oyuna girmesinin ardından yeniden tempo kazanan Avrupa ekibi, farkı 20 sayının üzerine çıkardı. Angola’da Leonel Paulo etkili savunma yaparak İtalyanları durdurmaya çalıştı ancak tek başına yeterli olamadı. İlk yarı 23 sayı farkla 44-21 tamamlandı.

HAZIRLIK MAÇINA DÖNDÜ

Mücadelenin ikinci yarısı hazırlık maçı havasında geçerken, Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Gigi Datome, Bellinelli’nin etkili oyununa eşlik edince İtalyanlar maçı bitirdi. Üçüncü çeyrek 70-42 sona ererken aslında mücadele tamamlanmıştı. Son çeyrekte temposuz, bir oyun ile İtalya 92-61 galip gelmeyi başardı.

MAÇIN OYUNCUSU BELİNELLİ

İtalya’da Marco Belinelli 17 sayı, 5 ribaunt ile maçın oyuncusu olurken, Jeff Brooks 11 sayı, 11 ribaunt ile double-double yaptı. Daniel Hackett 11 sayı, 5 ribaunt, 3 asist, Awudu Abass 11 sayı, 3 ribaunt, Amedeo Tessitori 10 sayı, 2 ribaunt, 1 asist, Fenerbahçeli Gigi Datome ise 8 sayı, 1 ribaunt, 2 asist ile galibiyete katkı yaptı.

Angola da ise Yanick Moreira 15 sayı, 8 ribaunt ile öne çıkarken, Leonel Paulo 12 sayı, 3 ribaunt, Carlos Morais 10 sayı, 3 ribaunt, 2 asist ile çift hanelere çıkmayı başardı.