Ana sayfa NBA Draymond Green: “Lakers şampiyonluğun en büyük favorisi”

Draymond Green: “Lakers şampiyonluğun en büyük favorisi”

Draymond Green katıldığı bir canlı yayında NBA sezonunun kalan kısmı hakkında konuşurken, Lakers'ı şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösterdi.

green-1

Draymond Green katıldığı bir canlı yayında NBA sezonunun kalan kısmı hakkında konuşurken, Lakers’ı şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösterdi.

Los Angeles Lakers’ın LeBron James sayesinde şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu dile getiren Green “Lakers’ın favori olduğunu söylemem gerekiyor çünkü LeBron James her duruma adapte olmayı başarabiliyor. LeBron, büyük olasılıkla NBA tarihi boyunca izlediğimiz en disiplinli oyuncu. Bu yüzden Orlando’daki karantina ortamına giderken takımda LeBron’a sahip olmak Lakers’a bir avantaj sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli forvet, sezon boyunca Kawhi Leonard ve Paul George’lu Los Angeles Clippers’i en iyi kadrolu takım olarak gördüğünü de “Çok geniş bir kadroya sahipler, ligdeki bütün takımlarla eşleşebiliyorlar.” sözleriyle belirtti.

Fakat Kovid-19 salgını sebebiyle lige ara verilmesi Draymond Green’in şampiyonluğun favorisi olarak gördüğü takımın değişmesine sebep oldu. Milwaukee Bucks’ın NBA’deki en iyi dereceye sahip olmasına rağmen Los Angeles Lakers, bahis şirketlerinde şampiyonluk ihtimali en yüksek takım olarak yer alıyor.

Draymond Green’in oynadığı Golden State Warriors, geride bıraktığımız beş yıl boyunca final oynamıştı. Bu sezon sakatlıklar ile mücadele eden Warriors, sezonu 15-50’lik bir dereceyle bitirmiş oldu.