Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Dünya Kupası kuralarını Kobe Bryant çekecek

Dünya Kupası kuralarını Kobe Bryant çekecek

FIBA 2019 Dünya Kupası kura çekiminde Amerikalı şarkıcı Jason Drulo ve organizasyonun global elçisi Kobe Bryant bir araya gelecek.

Geçtığimiz yıl Ekim ayında FIBA 2019 Basketbol Dünya Kupası’nın global elçisi olan Kobe Bryant kura çekimini gerçekleştirirken, Jason Derulo etkinlik boyunca en popüler şarkılarını söyleyecek.

Etkinlikte, ayrıca, Dünya Kupası’nın ilk global elçisi olarak tanıtılan Çin’in en büyük basketbol efsanesi Yao Ming de yer alacak. Bugüne kadarki en büyük FIBA Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak Çin’in belirlenen sekiz şehrinden biri olan Shenzhen’de gerçekleşecek törenler bir hafta sürecek. Shenzhen Bay Arena’da gerçekleşecek FIBA Basketbol Dünya Kupası 2019’un kura çekimi ilk defa halka açık olarak düzenlenecek.

Eleme maçları devam ederken Dünya Kupası’na katılmayı garantileyen Türkiye ile birlikte Angola, Nijerya, Tunus, Arjantin, Kanada, ABD, Venezuela, Avustralya, Kore, Yeni Zelanda, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Yunanistan, Litvanya, İspanya ve turnuvaya ev sahipliği yapacak olan Çin organizasyona katılmaya hak kazandı. İlk defa 32 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek organizasyona katılmaya hak kazanacak diğer 14 ülke, 21-26 Şubat tarihleri arasında oynanacak eleme maçlarının ardından belirlenecek.