Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Dünya Kupası’nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu! İşte saatleri

Dünya Kupası’nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu! İşte saatleri

FIBA Dünya Kupası'nda birinci ve ikinci grupların tamamlanmasının ardından çeyrek final eşleşmeleri belli oldu.

google-news-abone-olpng

FIBA Dünya Kupası’nda ikinci tur gruplarının tamamlanmasının ardından çeyrek finalde oynayacak takımlar ve maçların saatleri belli oldu.

İşte eşleşmeler ve maç saatleri:

10 Eylül Salı – 14:00 Arjantin – Sırbistan

10 Eylül Salı – 16:00 İspanya – Polonya

11 Eylül Çarşamba – 14:00 ABD – Fransa

11 Eylül Çarşamba – 16:00 Avustralya – Çekya

FIBA Dünya Kupası’nda heyecan tam gaz devam ediyor. Çeyrek final maçlarında ABD – Fransa eşleşmesinin galibi Arjantin – Sırbistan eşleşmesinin galibi ile Avustralya – Çekya eşleşmesinin galibi ise İspanya – Polonya eşlemesinin galibi ile yarı finalde karşı karşıya gelecek.

A MİLLİLER İLK GRUPTA ELENDİ

A Milli Basketbol Takımımız ise ilk grup maçlarında ABD ve Çekya’ya mağlup olarak grubu 3. sırada tamamlayarak ikinci gruba yükselememişti. Ardından ise Olimpiyat elemelerine kalmak için 17-32’nin belli olacağı Klasman maçlarına çıkmıştı. Oynadığı ilk karşılaşmada Karadağ’ı mağlup eden milliler, ikinci maçta Yeni Zellanda’ya mağlup olmuş ancak 17’den daha az sayıda fark ile mağlup olduğu için Olimpiyat Elemeleri’ne katılma hakkı elde etmişti.

YUNANİSTAN SON DÜZLÜKTE SAF DIŞI KALDI

Dünya Kupası’nda belki de büyük hayal kırıklığı turnuvanın bir numaralı oyuncusu Giannis Antetokounmpo sahip Yunanistan’ın Çeyrek Final’e kalamaması oldu. Oynadığı 5 maçın 3’ünü kazanan Yunanistan, kendisiyle aynı puanda bulunan Çekya’ya averaj ile geride kalınca çeyrek final şansını kaybetti.

Dün Yunanlılar ile Çekler arasında oynanan müsabakada Sloukas’lı, Antetokounmpo’lu Yunanistan’ın 12 sayı farkla kazanması gerekiyordu ya da Brezilya’nın ABD’yi mağlup etmesi gerekiyordu. Yunanistan, Çekleri 7 sayı ile mağlup edip, ABD’de Brezilya’yı mağlup edince Yunanlılar turnuvanın dışında kaldı.