Dünya Kupası’nda Sırbistan şov devam ediyor! Son kurban Porto Riko

FIBA Dünya Kupası ikinci tur J Grubu ilk maçında Sıbistan, Porto Riko'yu 90-47'lik skorla mağlup etti.

google-news-abone-olpng

FIBA Dünya Kupası’nın kuşkusuz flaş takımı Sıbistan, hem turnuva öncesi oynadığı hazırlık maçlarını hem de ilk grupta oynadığı tüm maçları kazanmıştı.

Bugün ise Sırbistan ikinci tur J Grubu’nda Porto Riko’yu 43 sayılık farkla 90-47 mağlup etmeyi başardı.

Sırbistan bu sonuçla J Grubu’nda 4 galibiyet ile ilk sıradaki yerini sağlamlaştırırken, bugün İtalya İspanya’yı mağlup olursa Sırplar Çeyrek Finali garantileyecek.

Sırbistan gruptaki son maçını ise İspanya ile oynayacak.

SIRBİSTAN İLK ÇEYREKTEN İŞİ BİTİRDİ

Mücadeleye Marjanovic’in pota altı oyunlarıyla başlayan Sıribstan farkı bir anda çift hanelere çıkardı ve ilk çeyrek 23-14 sona erdi. İkinci periyotta Porto Riko hücumda sayı bulmakta zorlanırken, Sıbistan bulduğu rahat sayılar ile farkı iyi artırarak ilk yarı 59-26 önde kapattı.

İKİNCİ YARI KAFADA BİTMİŞTİ

Mücadelenin ikinci yarısı reel olarak olmasa da iki takım için de kafasında bitmişti. Sırbistan Bjelica ve Micic ile farkı açmaya devam ederken Porto Riko hiçbir reaksiyon gösteremedi. Mücadelenin final periyoduna Sırpla 71-39 önde girdi. Son çeyrek bitse de gitsek modunda geçerken, Sırplar zorlu geçmesi beklenen mücadeleyi çok rahat şekilde kazanmayı başardı.

BJELICA MAÇIN EN SKORERİ

Mücadelenin istatistiklerine baktığımızda ise Sırbistan’da eski Fenerbahçeli Nemanja Bjelica 18 sayı, 6 ribaunt, 3 asist ile öne çıkarken,  Boban Marjanovic 16 sayı, 4 ribaunt,  Stefan Bircevic 12 sayı, 7 ribaunt, bir başka eski Fenerbahçeli Marko Guduric ise 10 sayı, 1 ribaunt, 1 asist ile çift hanelerde katkı verdi.

Dünya Kupası’nın ilk maçından bu yana en skorer isimlerin başında gelen Bogdanovic ise 20 dakika sahada yer alırken 5 sayı, 2 ribaunt, 5 asistlik katkı yaptı.

Sıbistan takım halinde 34-61 (yüzde 55) ile hücum ederken, üç sayılık atışlarda yüzde 34.5’lik isabet buldu.

Porto Riko da ise  David Huertas 11 sayı, 3 asist ile çit hanelere çıkan tek isim olurken, Devon Collier 8 sayı, 5 ribaunt, Gian Clavell 7 sayı, 2 ribaunt, 1 asist, Isaiah Pineiro 6 sayı, 3 ribaunt ile maçı tamamladı.

Porto Riko takım halinde 17/64 (yüzde 26) isabet ile hücum ederken, 24 üç sayılık atış denemesinin sadece 2’sinde isabet bulabildi.