Ana sayfa NBA Durant, Film yapımcılarına göz kırptı!  

Durant, Film yapımcılarına göz kırptı!  

Kevin Durant’in renkli bir hayata sahip olduğunu söylemek biraz küçültücü bir ifade olabilir. Son iki NBA Finali’nin MVP’si kendisi de bu gerçeğin farkında ve NBA’deki yolculuğunu Hollywood filmlerine benzetti.

Filipinler’de çıktığı bir tanıtım turunda medyaya konuşan Durant inişleri ve çıkışlarıyla bir film senaryosunu andıran kariyerini ESPN5’e şöyle değerlendirdi:

Tıpkı bir film gibi. Pek çok farklı duygular bu macera boyunca yaşandı. Basketbol denen bu oyunun bana bu kadar çok şey yapma imkanı vermesinden ötürü minnettarım. Basketbol sayesinde hayatım sonsuza dek değişti. Bu gerçekten muhteşem.

Çok yoksul bir çocukluk geçirdiği bilinen Durant’in profesyonel kariyeri sakatlık endişeleri arasında 2007 draft’ında ikinci sırada seçilmesiyle başladı. Sonra yılın çaylağı olup sonraki sekiz sezonu Oklahoma City Thunder‘da geçirdi.

NBA Finali görüp sezon MVP’si seçildiği bu dönemde bir türlü gelmeyen şampiyonluğu bulmak için lig tarihinin en çok tartışılan kararını verip Golden State Warriors‘lı olan Durant sonrasında da üst üste şampiyonluklar yaşayıp iki Final MVP’si ödülü kucakladı.

Durant hala kariyerinin zirvesinde ve hikayesi henüz bitmedi. Başardığı onca şeye karşın önündeki birkaç yıl ve yaptıkları mirasının şekillenmesinde, “bu filmin” sonunun yazılmasında kritik öneme sahip olacak.