Ana sayfa NBA Dwyane Wade Basketbolu Miami Heat’de Bırakacak

Dwyane Wade Basketbolu Miami Heat’de Bırakacak

Dwyane Wade, eski takım arkadaşı LeBron James‘in formasını giydiği Cleveland Cavaliers‘la 1 yıl için 2.3 milyon dolara anlaşmaya varmıştı. Bu anlaşma sonrasında ise Wade’den ilgi çekici bir açıklama geldi. Yeniden Miami formasını giymek istediğini belirten Dwyane Wade, “Her zaman kalbimde” dediği Miami Heat’e bir gün dönüş yapacağını söyledi.

Wade; “Miami için kapı her zaman açık. Emekli olacağım gün üzerimde Miami Heat forması olmasını istiyorum. Ne zaman olacağını bilmiyorum fakat bir günlük imza bile olsa eminim bir gün Miami’ye tekrar döneceğim” dedi.

LeBron ve Wade Yeniden Bir Arada

LeBron ile Miami günlerinden sonra tekrar buluşan Dwyane Wade yaz döneminde yeniden şampiyonluk kazanmak istediğini de açıklamıştı. 2006, 2012 ve 2013’te şampiyonluk kazanan Wade, 2006’da NBA Finali’nin En Değerli Oyuncusu seçilirken, 2009’da ise normal sezonun sayı kralı oldu. 12 kez All-Star olan yıldız oyuncu, kariyeri boyunca 23.3 sayı, 5.7 asist ve 4.8 ribaund ortalamaları yakaladı.

Dwyane Wade ile LeBron James Kadeh Kaldırdı

Cleveland Cavaliers’ta birlikte ilk antrenmanlarına çıkan ikili, çalışma sonrası beraber zaman geçirdi. Wade ise bu anı ölümsüzleştiren bir paylaşımda bulundu.

Dwyane Wade Geçen Sezon Bulls Forması Giymişti

Wade, geçtiğimiz sezon Chicago Bulls formasıyla çıktığı 60 maçta 29.9 dakika süre alırken 18.3 sayı, 3.8 asist ve 4.5 ribaund ortalamaları yakalamıştı.