Ana sayfa NBA Dwyane Wade Chicago Bulls’tan Ayrıldı

Dwyane Wade Chicago Bulls’tan Ayrıldı

Bulls’tan ayrılan Dwyane Wade ESPN’in sorularını yanıtladı.

23 milyon 800 bin dolarlık kontratı bulunan Dwyane Wade, Bulls’un teklif ettiği 8 milyon dolarlık fesih bedelini kabul etti. 35 yaşındaki oyuncu artık serbest bir oyuncu oldu ve istediği takımlar ile görüşme yapabilecek.

Yeniden şampiyonluk için oynamak istediğini belirten Wade için yeni takımı merak konusu… 12 kez All Star seçilen, 3 şampiyonluk yaşayan Dwyane Wade’in adı Oklahoma City Thunder, Miami Heat, San Antonio Spurs ve Cleveland Cavaliers ile geçiyor.

Yıldız basketbolcuya Heat’in 4.2 milyon dolar, Spurs’ün 3.3 milyon dolar, Cavaliers’ın 2.5 milyon dolar ve Thunder’ın 2.3 milyon dolarlık kontratlar önermesi bekleniyor. Wade’in ise yakın arkadaşı LeBron James ile Cavaliers’ta buluşması bekleniyor. Ancak Cavs 35 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katarsa 10 milyon 500 bin dolarlık lüks vergisi ödemek zorunda kalacak.

Wade’den Bulls Taraftarına Teşekkür

Twitter hesabından Chicago Bulls taraftarına da teşekkür eden Dwyane Wade, AP haber ajansına da geleceği hakkında konuştu ve “Bu gece uyuyacağım. Yarın gidebileceğim takımlar listesine bakacağım. Vereceğim karar kesinlikle tamamen basketbol için olacak. Bana en iyi uyacak, kariyerimi en iyi şekilde devam ettirebileceğim bir takıma gideceğim” dedi.