Ana sayfa NBA Ersan Yine Attı, Hawks Bu Kez Kazanamadı

Ersan Yine Attı, Hawks Bu Kez Kazanamadı

New York Knicks rakibi kim olursa olsun son anlarda maç kazandıracak hamleleri yapmayı öğrenmeye devam ediyor. Son çeyrekte önemli farkın erimesine seyirci kalan Knicks, yaptığı kolay fauller ve yediği üçlüklerle maçı riske attı.

Ama evinde Atlanta Hawks’a karşı 111-107 kazanmayı başardı.

Porzingis 30, McDermott 23 sayıyla takımlarının basit hatalarını iyi performanslarla telafi edip zaferi getirdi. Bitime 3:46 kala 101-92’lik skor Hawks’ın hiç şansı olmadığını düşündürüyordu. Ama Knicks o şansı vermeye karar verdi.

1:18 kala Ersan İlyasova’nın turnikesiyle 3 sayıya inen farkın tamamen kapanmasını Porzingis’in iki serbest atışı önledi. Knicks’te mağlubiyeti durduran isimlerden bir diğeri de 19 sayıyla sezon rekorunu kıran Jarrett Jack oldu.

Atlanta Hawks’ta ise en skorer isim maçın son 8 dakikasında oynamamasına rağmen 21 sayılı Dennis Schröder oldu.

Önceki gece şut kaçırmadan 26 sayı atan milli oyuncumuz Ersan bu kez de 5/6 üçlük ve 7/11 saha içi isabetiyle 20 sayı, 4 ribaunt, 2 asist, 2 blok, 2 top çalma üretti ama 11. deplasman mağlubiyetini engelleyemedi.

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=fBZSNL55IS8&format=ipad[/nousvideo]