FIBA 2019 Dünya Kupası’nın şarkısı tanıtıldı!

Bu yıl Çin'in ev sahipliğinde düzenlenecek FIBA Dünya Kupası'nın resmi şarkısı "Şampiyon" tanıtıldı.

 

FIBA, dünyaca ünlü şarkıcı Jason Derulo’nun hazırladığı ve içinde Çinli şarkıcı Tia Ray’in söylediği bölümlerin de yer aldığı resmi FIBA Basketbol Dünya Kupası 2019 şarkısını yayınladı. “Şampiyon” adıyla yayınlanan şarkı dünya çapındaki şampiyonların kutlanması ile farklı kıtalardaki basketbolcu ve taraftarlar arasındaki birliği temsil ediyor. Derulo, ayrıca, şarkının bazı bölümlerini Mandarin dilinde söylüyor.

FIBA, Çin’de ilk defa düzenlenecek 18’inci FIBA Dünya Kupası için Jason Derulo ve küresel elçi Kobe Bryant ile anlaştığını bu senenin başında duyurmuştu. Çin’in sekiz şehrinin ev sahipliğinde ilk defa 32 takımla gerçekleşecek Basketbol Dünya Kupası 31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, “FIBA Basketbol Dünya Kupası hızla yaklaşırken, dünyaca ünlü iki sanatçının bu tarihi etkinliğin bir parçası olmasından dolayı heyecanlıyız. Bu şarkı sayesinde, dünyanın dört bir yanından gelen basketbolseverler, Pekin’deki finallere kadar Dünya Kupası kutlamalarında bir araya gelecekler” şeklinde konuştu.

Jason Derulo ise, “Basketbol benim hayatımın büyük bir parçası. O yüzden FIBA’nın bu şarkının oluşmasında benimle çalışması benim için çok büyük bir gurur” dedi.