Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası İşte Dünya Kupası’nda grupların toplu sonuçları

İşte Dünya Kupası’nda grupların toplu sonuçları

FIBA Dünya Kupası'nda gruplar belli olurken, turnuva boyunca puan durumuna buradan ulaşabilirsiniz

google-news-abone-olpng

2019 FIBA Dünya Kupası bu yıl Çin’in ev sahipliğinde düzenleniyor ve A Milli takımımız bu turnuvada bizleri temsil edecek.

FIBA Dünya Kupası Maçları ne zaman?

E Grubu’nda bizleri temsil edecek Milli takımıız Japonya, ABD ve Çekya ile aynı grupta yer alıyor.

Dünya Kupası maçları Çin ile 5 saat dilimi farktan dolayı erken saatlerde oynanacak.

Dünya Kupası’na 1 Eylül Pazar günü saat 11:30’da Japonya maçı ile başlacak millilerimiz, ABD ile  Salı günü 15:30’da, Perşembe günü ise Çekya ile 11:30’da karşı karşıya gelecek.

Grup A

TAKIM G/Y P
1 Polonya 3/0 6
2 Venezuela 2/1 5
3 Çin 1/2 4
4 Fildişi Sahili 0/3 3

31 Ağustos

Polonya 80-69 Venezuela

Fil Dişi 55-70 Çin

2 Eylül

Venezuela 87-71 Fildişi

Çin 76-79 Polonya

4 Eylül

11:00 Fildişi 63-80 Polonya

15:00 Venezuela 72-59 Çin

A Grubu’nda tamamlanan maçlar sonrası Polonya ve Venezuela gruptan çıkmayı başardı.

Grup B

TAKIM G/Y P
1 Arjantin 3/0 6
2 Rusya 2/1 5
3 Nijerya 1/2 4
4 Kore 0/4 3

31 Ağustos

Rusya 82-77 Nijerya

Arjantin 95- 69 Kore

2 Eylül

Nijerya 81-94 Arjantin

Kore 73-87 Rusya

4 Eylül

11:30 Kore 66-108 Nijerya

15:30 Rusya 61-69 Arjantin

B Grubu’nda tamamlanan maçlar sonrası Arjantin ve Rusya gruptan çıkmayı başardı.

Grup C

TAKIM G/Y P
1 İspanya 3/0 6
2 Porto Riko 2/1 5
3 Tunus 1/2 4
4 İran 0/3 3

31 Ağustos

İran 81-83 Porto Riko

İspanya 101-62 Tunus

2 Eylül

Tunus 79-67 İran

Porto Riko 63-73 İspanya

4 Eylül

11:30 Porto Riko 67-64 Tunus

15:30 İspanya 73-65 İran

C Grubu’nda tamamlanan maçlar sonrası İspanya ve Porto Riko gruptan çıkmayı başardı.

Grup D

TAKIM G/Y P
1 Sırbistan 3/0 6
2 İtalya 2/1 5
3 Angola 1/2 4
4 Filipinler 0/3 3

31 Ağustos

Angola 59-105 Sırbistan

Filipinler 62-108 İtalya

2 Eylül

İtalya 92-61 Angola

Sırbistan 126-67 Filipinler

4 Eylül

10:30 Angola 84-81 Filipinler

14:30 İtalya 77-92 Sırbistan

D Grubu’nda tamamlanan maçlar sonrası Sıribstan ve İtalya gruptan çıkmayı başardı.

Grup E

TAKIM G/Y P
1 USA 2/0 4
2 Türkiye 1/1 3
3 Çekya 1/1 3
4 Japonya 0/2 2

1 Eylül

11:30 Türkiye 8667- Japonya

15:30 Çekya 67-88 USA

3 Eylül

11:30 Japonya 76-89 Çekya

15:30 USA 93-92 Türkiye

5 Eylül

11:30 Türkiye – Çekya

15:30 USA – Japonya

Grup F

TAKIM G/Y P
1 Brezilya 2/0 4
2 Yunanistan 1/1 3
3 Yeni Zellanda 1/1 3
4 Karadağ 0/2 2

1 Eylül

Yeni Zellanda 94-102 Brezilya

Yunanistan 85-60 Karadağ

3 Eylül

Karadağ 83-93 Yeni Zellanda

Brezilya 79-78 Yunanistan

5 Eylül

11:00 Brezilya – Karadağ

15:00 Yunanistan – Yeni Zellanda

Grup G

TAKIM G/Y P
1 Fransa 2/0 4
2 Dominik C. 2/0 4
3 Almanya 0/2 2
4 Ürdün 0/2 2

1 Eylül

Dominik 80-76 Ürdün

Fransa 78-74 Almanya

3 Eylül

Almanya 68-70 Dominik

Ürdün 46-103 Fransa

5 Eylül

11:30 Almanya – Ürdün

15:30 Dominik – Fransa

Grup H

TAKIM G/Y P
1 Litvanya 2/0 4
2 Avustralya 2/0 4
3 Kanada 0/2 2
4 Senegal 0/2 2

1 Eylül

Kanada 92-108 Avustralya

Senegal 47-101 Litvanya

3 Eylül

Avustralya 81-68 Senegal

Litvanya 92-69 Kanada

5 Eylül

10:30 Kanada – Senegal

14:30 Litvanya – Avustralya