2019 FIBA Dünya Kupası bu yıl Çin’in ev sahipliğinde düzenleniyor ve A Milli takımımız bu turnuvada bizleri temsil edecek.

FIBA Dünya Kupası Maçları ne zaman?

E Grubu’nda bizleri temsil edecek Milli takımıız Japonya, ABD ve Çekya ile aynı grupta yer alıyor.

Dünya Kupası maçları Çin ile 5 saat dilimi farktan dolayı erken saatlerde oynanacak.

Dünya Kupası’na 1 Eylül Pazar günü saat 11:30’da Japonya maçı ile başlacak millilerimiz, ABD ile  Salı günü 15:30’da, Perşembe günü ise Çekya ile 11:30’da karşı karşıya gelecek.

Grup A

TAKIM G/Y P
1 Polonya 3/0 6
2 Venezuela 2/1 5
3 Çin 1/2 4
4 Fildişi Sahili 0/3 3

31 Ağustos

Polonya 80-69 Venezuela

Fil Dişi 55-70 Çin

2 Eylül

Venezuela 87-71 Fildişi

Çin 76-79 Polonya

4 Eylül

11:00 Fildişi 63-80 Polonya

15:00 Venezuela 72-59 Çin

A Grubu’nda tamamlanan maçlar sonrası Polonya ve Venezuela gruptan çıkmayı başardı.

Grup B

TAKIM G/Y P
1 Arjantin 3/0 6
2 Rusya 2/1 5
3 Nijerya 1/2 4
4 Kore 0/4 3

31 Ağustos

Rusya 82-77 Nijerya

Arjantin 95- 69 Kore

2 Eylül

Nijerya 81-94 Arjantin

Kore 73-87 Rusya

4 Eylül

11:30 Kore 66-108 Nijerya

15:30 Rusya 61-69 Arjantin

B Grubu’nda tamamlanan maçlar sonrası Arjantin ve Rusya gruptan çıkmayı başardı.

Grup C

TAKIM G/Y P
1 İspanya 3/0 6
2 Porto Riko 2/1 5
3 Tunus 1/2 4
4 İran 0/3 3

31 Ağustos

İran 81-83 Porto Riko

İspanya 101-62 Tunus

2 Eylül

Tunus 79-67 İran

Porto Riko 63-73 İspanya

4 Eylül

11:30 Porto Riko 67-64 Tunus

15:30 İspanya 73-65 İran

C Grubu’nda tamamlanan maçlar sonrası İspanya ve Porto Riko gruptan çıkmayı başardı.

Grup D

TAKIM G/Y P
1 Sırbistan 3/0 6
2 İtalya 2/1 5
3 Angola 1/2 4
4 Filipinler 0/3 3

31 Ağustos

Angola 59-105 Sırbistan

Filipinler 62-108 İtalya

2 Eylül

İtalya 92-61 Angola

Sırbistan 126-67 Filipinler

4 Eylül

10:30 Angola 84-81 Filipinler

14:30 İtalya 77-92 Sırbistan

D Grubu’nda tamamlanan maçlar sonrası Sıribstan ve İtalya gruptan çıkmayı başardı.

Grup E

TAKIM G/Y P
1 USA 2/0 4
2 Türkiye 1/1 3
3 Çekya 1/1 3
4 Japonya 0/2 2

1 Eylül

11:30 Türkiye 8667- Japonya

15:30 Çekya 67-88 USA

3 Eylül

11:30 Japonya 76-89 Çekya

15:30 USA 93-92 Türkiye

5 Eylül

11:30 Türkiye – Çekya

15:30 USA – Japonya

Grup F

TAKIM G/Y P
1 Brezilya 2/0 4
2 Yunanistan 1/1 3
3 Yeni Zellanda 1/1 3
4 Karadağ 0/2 2

1 Eylül

Yeni Zellanda 94-102 Brezilya

Yunanistan 85-60 Karadağ

3 Eylül

Karadağ 83-93 Yeni Zellanda

Brezilya 79-78 Yunanistan

5 Eylül

11:00 Brezilya – Karadağ

15:00 Yunanistan – Yeni Zellanda

Grup G

TAKIM G/Y P
1 Fransa 2/0 4
2 Dominik C. 2/0 4
3 Almanya 0/2 2
4 Ürdün 0/2 2

1 Eylül

Dominik 80-76 Ürdün

Fransa 78-74 Almanya

3 Eylül

Almanya 68-70 Dominik

Ürdün 46-103 Fransa

5 Eylül

11:30 Almanya – Ürdün

15:30 Dominik – Fransa

Grup H

TAKIM G/Y P
1 Litvanya 2/0 4
2 Avustralya 2/0 4
3 Kanada 0/2 2
4 Senegal 0/2 2

1 Eylül

Kanada 92-108 Avustralya

Senegal 47-101 Litvanya

3 Eylül

Avustralya 81-68 Senegal

Litvanya 92-69 Kanada

5 Eylül

10:30 Kanada – Senegal

14:30 Litvanya – Avustralya

9 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Basketbola olan ilgilisi onu buraya getirdi.