Ana sayfa NBA Flaş iddia: NBA’de sezonun başlayamamasının sebebi test sayısı

Flaş iddia: NBA’de sezonun başlayamamasının sebebi test sayısı

NBA'de sezonun yeniden başlamasının önündeki en büyük engelin yeterli test yapılamaması olduğu iddia edildi.

rudy-gobert-1

ABD basınında çıkan iddiaya göre, NBA Komisyoneri Adam Silver yapılan video konferansta gelecek ay başlatmak ya da iptal etmek üzere karar vermek istediğini söyledi.

The Athletic’ten Shams Charania‘nın yaptığı haber de ise yapılan video konferansta sezonu şampiyonu belli olmadan sonlandırılması üzerinde yoğunlaşıldığını iddia etti. Ayrıca haber içerisinde ligin devam etmesi üzerindeki en büyük engelin ‘test sayısı’ olduğu ifade edilirken, “İhtiyacı olanlardan testleri alamayız” şeklinde konuşulduğu ifade edildi.

Ayrıca başka bir iddiaya gere sezonun Orlando ya da Las Vegas gibi koronavirüs vakasının az görüldüğü şehirlerde oynanması ihtimali de masada bulunuyor. Oyuncular ve teknik ekipler NBA’de sezonun yeniden başlaması konusunda ümitlerini koruyor.

Dünya ülkeleri arasında salgının en ağır geçtiği ülke olan ABD’de, gelecek günlerde virüsün nasıl seyredeceği bilinmezken, Adam Silver, karar verebilecek pozisyonda bulunmadıklarını vurguladı.

Koronavirüs sebebiyle yarıda kalan NBA sezonunda, Milwaukee Bucks 53 galibiyet, 12 mağlubiyet ile Doğu’da liderliğini sürdürürken, Batı’da ise Los Angeles Lakers 49 galibiyet, 14 mağlubiyet ile lider durumdaydı.