Ana sayfa NBA Furkan Korkmaz’dan Shane Larkin açıklaması

Furkan Korkmaz’dan Shane Larkin açıklaması

A Milli takımımızın yıldız ismi Furkan Korkmaz, Anadolu Efes'li Shane Larkin'in milli takım için devşirilmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Furkan Korkmaz, Türkiye Çekya maçından bir görsel

A Milli takımımızın yıldız ismi Furkan Korkmaz, Anadolu Efes’li Shane Larkin’in milli takım için devşirilmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Larkin’in Avrupa’da dominant bir performans sergilediğini ifade eden Furkan, duyduğu kadarıyla karakterinin de çok iyi olduğunu ancak kimyayı yakalama konusunda çok iyi basketbolcu olmanın bazen yeterli olmadığını da sözlerine ekledi.

Furkan’ın Larkin hakkındaki değerlendirmeleri şöyle:

“LARKİN AVRUPA’NIN EN DOMİNANTI”

Larkin’in oyunculuğunu tartışmamıza gerek yok. Son birkaç yıldır bence Avrupa’da en dominant performansını sergiliyor. Duyduğum kadarıyla da çok iyi bir karakter. Bazen o kimyayı yakalamanız anlamında çok iyi bir basketbolcu olmanız yetmiyor. Tabii ki bu federasyonun antrenörlerinin ve (A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü) Ufuk Sarıca ağabeyin vereceği bir karar. Onlar ne karar verirse biz buna saygı duymak zorundayız ama Shane Larkin’in oyunculuğunu konuşmamıza gerek yok

Bu sezon sonu düzenlenecek Olimpiyat Elemeleri hakkında ise başarılı basketbolcu, çok yetenekli bir jenerasyona sahip olduklarını, takımın başkalarına benzemeden ‘kendisi gibi’ oynaması durumunda başarılı olacaklarını söyledi.

Milli basketbolcunun Olimpiyat elemeleri hakkındaki değerlendirmeleri ise şöyle: 

“KENDİMİZ GİBİ OYNAMAMIZ GEREKİYOR”

Uruguay ve Çekya ile birlikte B Grubu’ndayız. Bazı şeyleri başarmamız için zor yollardan geçmemiz gerekiyor ve Kanada’daki maçlar da böyle olacak. Milli takım olarak maçları kazanmak ve kaybetmek bizim elimizde. Çünkü çok yetenekli bir ekibiz ve çok yetenekli bir jenerasyona sahibiz. Sadece bunu sahaya aynı şekilde yansıtmamız ve aynı motivasyonla oynamamız gerekiyor. Kendimiz gibi oynarsak, başarılı bir iş çıkaracağımızı düşünüyorum