Ana sayfa Avrupa Galatasaray Odeabank Galibiyetle Tanışamadı

Galatasaray Odeabank Galibiyetle Tanışamadı

Maça etkili başlayan temsilcimiz Galatasaray Odeabank, Hopson ve Summers ile bulduğu basketlerle çeyreğin bitimine 4 dakika kala 17-8’lik üstünlüğü yakaladı. Bu ikilisinden sayılar bulmaya devam eden temsilcimiz, periyodu 25-13 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe etkili başlayan taraf konuk ekip Lietkabelis oldu. İlk 3 dakikada 10-2 seri yakalayan Litvanya temsilcisi, 7:02 kala skoru 27-23’e getirdi. Erman Kunter’in molası sonrası toparlanan Galatasaray, ilk 5 dakikalık bölümü 33-25 önde geçti. İlk yarının son bölümünde Summers ve Hopson’ı tekrar devreye sokmayı başaran Galatasaray, ilk yarıyı 43-32 önde tamamladı.

Konuk ekip Lietkabelis, ikinci yarıya Darjus Lavrinovic’in basketleriyle etkili başladı ve ilk 5 dakikalık bölüm 51-48 geçildi. Kalan bölümde Galatasaray Odeabank, Richard Hendrix ile etkili olurken üçüncü çeyrek 61-58 sona erdi.

Son çeyreğin ilk bölümünde iki takım da hücumda sayı üretmekte sıkıntı yaşadılar. Hopson ve Göksenin ile birer basket bulan Galatasaray Odeabank, ilk 5 dakikalık bölümü 65-63 önde geçti. Çeyreğin son bölümünde Talton ve Peiners ile kritik isabetler bulan Lietkabelis, son 2 dakikalık bölüme 68-72 önde girmeyi başardı. Kalan sürede Talton ve eski Galatasaraylı Jasaitis ile basketler bulan Litvanya ekibi, temsilcimizi 73-78 mağlup etti.

Bu sonuçla Galatasaray Odeabank, dördüncü maçlar sonunda da galibiyetle tanışamamış oldu.

Galatasaray Odeabank’ta DaJuan Summers 20 sayıyla en skorer isim olurken Hopson 14, Hendrix 12 sayıyla maçı tamamladılar.

Lietkabelis cephesinde eski Fenerbahçeli Darjus Lavrinovic 18 sayıyla takımının en skorer ismi olurken Zanis Peiners de maçı 16 sayıyla tamamladı.

Maçın Özeti

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=rWEGNktQYT4&format=ipad[/nousvideo]