Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Gigi Datome’den iyi haber geldi!

Gigi Datome’den iyi haber geldi!

FIBA Dünya Kupası'nda mücadele edecek İtalya'ya, bir süredir sakatlıkları bulunan Gigi Datome ve Gallinari'den iyi haber geldi.

2019 FIBA Dünya Kupası öncesi sakatlıklar ile boğuşan İtalya‘da Fenerbahçe’nin yıldız ismi Gigi Datome’den iyi haber geldi.

Geçtiğimiz sezonu Fenerbahçe Beko’da tamamlayarak NBA‘in yolunu tutan Nicolo Melli’nin sakatlığı sebebiyle Dünya Kupası kadrosundan çıkarılmasının ardından diğer yıldızlardan İtalya’ya iyi haberler geliyor.

İtalya’da yayın yapan La Gazzetta dello Sport’un yaptığı habere göre; FIBA Dünya Kupası öncesi hazırlıklara sakatlıkları sebebiyle katılamayan Danilo Gallinari ve Gigi Datome’nin sakatlıkları iyileşmeye başladı ve iki oyuncu da bireysel antremanlara başladı.

Ancak iki oyuncu da İtalya’nın Venezuela ile oynayacağı hazırlık maçında ve 16-18 Ağustos tarihlerinde oynanacak Akropolis Turnuvası’nda forma giyemeyecek.

Datome’nin Çin’de oynanacak hazırlık maçlarında oynaması beklenirken, Gallinari’nin ise ancak Dünya Kupası’na hazır olması bekleniyor.