Howard gençliğindeki gibi oynadı! Lakers kazandı [ÖZET]

NBA'de Los Angeles Lakers, Charlotte Hornets karşısında kötü başladığı mücadelenin ikinci yarısında Dwight Howard, Anthony Davis ve LeBron James'in etkili performansıyla 120-101'lik skorla galip geldi.

NBA’de Los Angeles Lakers, Charlotte Hornets karşısında kötü başladığı mücadelenin ikinci yarısında Dwight Howard, Anthony Davis ve LeBron James’in etkili performansıyla 120-101’lik skorla galip geldi.

Mücadeleye oldukça kötü başlayan Lakers, Hornets’in zayıf kadrosuna rağmen farkı açamadı ve ilk çeyrek 30-28 Los Angeles ekibinin üstünlüğü ile geçildi. İkinci periyotta daha etkili bir performans sergileyen Charlotte, savunmayı kötü yaparken, hücumda bir o kadar etkliydi. İlk yarı 63-62 Lakers lehine sona erdi.

Mücadelenin ikinci yarısında mücadeleye ağırlığını koyan Lakers, ikinci yarıda rakibine sadece 39 sayı izni verdi ve müsabakadan 19 sayılık farkla 120-101 galip ayrıldı.

Los Angeles Lakers’da Anthony Davis 29 sayı, 14 ribaunt ile maçın yıldızı olurken, LeBron James 20 sayı, 12 asist, Dwight Howard 16 sayı, 10 ribaunt ile double-double yapan oyuncular oldu. Quinn Cook 12, Kentavious Caldwell-Pope ve Javale McGee ise 10 sayı ile çift hanelere çıkmayı başardı.

Hornets de ise Miles Bridges 23 sayı ile öne çıkarken, Cody Zeller 19 sayı ve 14 ribaunt, Terry Rozier 19 sayı, Dwayne Bacon ise 15 sayı ile mücadeleyi tamamladı.