Ana sayfa NBA James Harden steps diyenlere isyan etti: “Steps muhabbetinden bıktım”

James Harden steps diyenlere isyan etti: “Steps muhabbetinden bıktım”

NBA'de step-back'in kralı James Harden, kendisine gelen tepkilere isyan ederek, "Steps muhabbetinden bıktım. Kucaklayın artık" dedi.

google-news-abone-olpng

NBA’de geçtiğimiz sezonun en çok konuşulan konularından olan James Harden’ın step-back hakkında, James Harden açıklamalarda bulunurken, hem yorumculara, hem koçlara, hem de taraftarlara tepki göstererek “Steps muhabbetinden bıktım, kucaklayın artık” dedi.

Rockets’in yıldızı, kolay sayı bulmak adına step-back yaparak bulduğu sayılar ile geçtiğimiz sezon çok tartışılmıştı. Özellikle geçtiğimiz sezon bir çok NBA yorumcusu ve koç bu konuda yorumlarda bulunarak Harden’ın bu hareketinin steps olduğunu iddia etmişti.

“KUCAKLAYIN ARTIK”

Jonathan Feigen’e açıklamalarda bulunan süperstar James Harden da bu konudan çok sıkıldığını söyleyerek “Steps muhabbetinden bıktım. Koçlardan, diğer oyunculardan, rakiplerden, taraftarlardan… Kucaklayın artık. Sonsuza dek burada olacak” dedi.

“BUNA OYUNU DEĞİŞTİRMEK DENİR”

Harden, bu hareketin farklı olduğunu, dünyanın alışık olmadığını vurgulayarak kendini şu sözlerle savundu ve “Umarım sevdiğiniz yıldızlar da bu hareketi yapar” diyerek bu konuda yorum yapanlara tepkisini ortaya koydu:

Sadece garip görünüyor veya dünyanın alışık olduğundan farklı görünüyor. Buna yaratıcı olmak denir, oyunu değiştirmek denir. Bununla yaşayın. Umarım sevdiğiniz yıldızlar da bu hareketi yapar