Ana sayfa NBA James ve Wade, Nowitzki ile alay edince, Mavericks şampiyon oldu

James ve Wade, Nowitzki ile alay edince, Mavericks şampiyon oldu

Miami Heat'in 2010-11 NBA Finalleri'de Dallas Mavericsks'e 4-2 yenilmişti. Play-off serisinde ise James ve Wade'in o hareketi çok tartışılmıştı...

nowitzki-james

Miami Heat’in 2010-11 NBA Finalleri’de Dallas Mavericsks’e 4-2 yenilmişti.

O sezon Dallas Mavericks’te sakatlığı sebebiyle play-offlarda forma giyemeyen Caron Butler, Fox Sports’un yayınında çarpıcı açıklamalarda, iddialarda bulundu.

Butler 2011 sezonunda kariyerindeki tek yüzüğü kazanan Butler, o sezon Wade ve James’in o dönemde Dirk Nowitzki’nin hasta olmasıyla dalga geçtiklerini ve bunun Mavericks’in seriyi kazanmasını sağladığını iddia etti.

Caron Butler’in Fox Sports’a yaptığı açıklama şu şekilde:

Dirk hastalandığında Dwyane Wade ve LeBron James’in onunla dalga geçmesini hala unutamıyorum. Wade’in iyi bir arkadaşım olduğunu söylemem gerek. Öksürme taklidi yaparak Dirk ile alay ettikleri videoyu görmüştük.
Dirk, insanların onun büyük baskı altında iyi performans gösteremeyeceğini düşündüğünü anladığı anda bambaşka bir seviyeye çıkmıştı.
O videoyu gördüğümüz anda Dallas’ta şampiyonluk kutlaması yapacağımızı anlamıştı. Videoyu gördüğü anda Dirk, çok daha fazla odaklanmaya başladı. Videoyu görür görmez ‘Bu iş buraya kadar, bizi şampiyon yaptınız’ diye düşündüm

Mavericks formasıyla 21 sezon geçiren Dirk Nowitzki, 2018-19 sezonu sonunda emekli oldu. Kariyeri boyunda 14 kez All-Star’a seçilen Alman yıldız, bir kez  ligin en değerli oyuncusu seçildi ve bir şampiyonluk yaşadı.

Serinin 5. karşılaşması en kritik maç oldu. Bu karşılaşmayı Mavericks 9 sayı fark ile kazandı ve ardından 6. karşılaşmada da rakibini evinde mağlup etti ve kulüp tarihinde ilk kez şampiyonluğuna ulaştı.

Nowitzki, bahsi geçen 5. maçta 40 dakika sahada kalarak 18’de 9 şut isabetiyle 29 sayı attı ve yanına 6 asist, 3 ribaundu da ekledi.

Miami Heat’in LeBron James, Chris Bosh, Dwyane Wade üçlüsünü kurduğu ilk sezonda büyük bir sürprize imza attı.

Nowitzki’nin 2006 Finallerinden 5 yıl sonra Dwyane Wade ve Miami Heat’ten aldığı intikam NBA’in en özel hikayelerinden biri olarak yerini aldı.