Ana sayfa NBA Jayson Tatum:”Yeterince agresif değildim bu kabul edilemez”

Jayson Tatum:”Yeterince agresif değildim bu kabul edilemez”

Miami Heat ile Boston Celtics arasında geçen mücadelede Celtics yıldızları Jayson Tatum, Jaylen Brown ve başantrenör Stevens açıklama yaptı.

Miami Heat vs Boston Celtics-1

NBA Doğu Konferansı Final serisinde Miami Heat ile Boston Celtics arasında geçen mücadelede Boston Celtics yıldızları Jayson Tatum, Jaylen Brown ve başantrenör Brad Stevens yaşadıkları mağlubiyet ardından açıklamalarda bulundu.

Miami Heat’e karşı 112-109’luk skor ile mağlup olan Boston Celtics’den Jayson Tatum, ilk yarıyı sayı atamadan tamamlasada ikinci yarı ürettiği 28 sayı ile mücadeleyi tamamladı.

Jayson Tatum maçın ardından şu açıklamalarda bulundu:

Yeterince agresif değildim. İlk yarıda sayı atamadım. Bu kabul edilemez. Yani daha iyi oynamam gerektiğini biliyordum ve ben de bunu yapmaya çalıştım.

Celtics’in ilk yarıdaki durumuyla ilgili açıklaması sorulduğunda şu ifadeleri kullandı:

Hayır, yok. Keşke olsaydı. Basit olan cevap, sadece daha iyi olmamız gerektiği. Neyin kritik olduğunu biliyoruz ve komple bir oyun oynamalıyız. Ya kazanacağız, ya da eve döneceğiz. Keşke baştan böyle oynasaydık. Bir çok sorumluluğu üstleniyorum, ilk yarıda kendim gibi oynamamıştım. Bu yüzden maç başında her iki tarafta da daha iyi olmalıyım.

Jaylen Brown ise maçın ardından şu açıklamalarda bulundu:

Kesinlikle birbirimize bağlı kalmalı ve sonuna kadar savaşmalıyız. Bence bu organizasyonu temsil etmek, kendimizi temsil etmek, ailelerimizi temsil etmek, birlikte kalmak ve sıkı oynamak için yapabileceğimiz en iyi şey budur. Ve bence herkes bir bu sonucun bir parçasıdır. Bir arada kalmazsak ve ayrı düşersek, bu bizim için iyi bir görünüm olmaz. Bu anlarda tek mesele, birlikte kalmak ve birbirimizin arkasını kollamaktır. Maç kasedini izlemeyi dört gözle bekliyorum. Arkadaşlarlarla ve koçumuzla bu videoları izleyip, sonra da sonraki maçta beraber savaşmayı dört gözle bekliyorum.

Boston Celtics’in başantrenörü Brad Stevens, Tatumun performansını şu şekilde değerlendirdi:

Basketbol böyledir. Bunu fazla basitleştirmek istemem, ama hepimiz, günümüzde olduğumuzu düşünmediğimiz maçlar geçirmişizdir. Sonra ilk yarıda soyunma odasına gidip – ya da en azından bunu yapan büyük oyuncular görmüşsünüzdür – kafalarını sıfırlayan ve bir şut soktuğunu gördükten sonra açılabilen oyuncular oluyor. Sanırım Jayson’ın görmesi gereken tek şey de buydu. İkinci yarıda çok daha iddialı, çok daha agresifti. Ama muhtemelen bu konuda kendini çok daha iyi hissettiği içindir. Her ne sebeple olursa olsun, ilk yarıda sadece şutunun girmesi konusunda sıkıntı çektiğini düşündüm ve büyük bir oyuncunun kendine olan güvenini kazanmak için, sadece bir veya iki kez şut sokması yeterli oluyor.