Ana sayfa NBA Jordan: “Bir tarafta uyuşturucu, bir tarafta kadınlar”

Jordan: “Bir tarafta uyuşturucu, bir tarafta kadınlar”

Michael Jordan, The Last Dance belgeselinde eski takım arkadaşlarının uyuşturucu ve kadınlar ile eğlendiği otel odasından bahsetmesine, Craig Hodges'den tepki geldi. 

Michael Jordan, The Last Dance belgeselinde eski takım arkadaşlarının uyuşturucu ve kadınlar ile eğlendiği otel odasından bahsetmesine, Craig Hodges’den tepki geldi.

“KOKAİN SİRKİ SÖZÜ HAYAL KIRIKLIĞI” 

1988-92 yılları arasında Bulls forması giyen Hodges, katıldığı radyo programında Jordan’ın ‘kokain sirki’ yorumunun kendisini hayal kırıklığına uğrattığını belirtirken, şu ifadeleri kullandı:

Oyuncular olarak aramızda bir kardeşlik bağı olduğuna inanırız. Bu yüzden Jordan’ın eski takım arkadaşları hakkında yaptığı “Kokain sirki” yorumu beni hayal kırıklığına uğrattı. O takımda oynayan isimler yıllar sonra aileleriyle birlikte Michael Jordan belgeseli izlemek için televizyonun karşısına geçtiler. Jordan’ın bu söylediklerinden sonra bir açıklama yapmaları gerekmiştir diye düşünüyorum. Jordan’ın o dönemdeki takım arkadaşları kendilerini 12 yaşındaki çocuklara açıklamak zorunda kaldı. Jordan onlara ayıp etti.

Jordan, belgeselin ilk bölümünde Bulls takımının o dönemdeki lakabı olan “Gezen Kokain Sirki” hakkında bir soru yanıtlamıştı. Kariyerinde altı NBA şampiyonluğu yaşayan yıldız isim, eski takım arkadaşlarının bir otel odasında verdiği partiyi anlatmıştı.

“BİR TARAFTA UYUŞTURUCU, DİĞER TARAFTA KADINLAR”

Jordan’ın kullandığı ifadeler şu şekildeydi:

Otel odasına girdiğimde neredeyse bütün takım oradaydı. Daha önce hiç görmediğim şeyleri gördüm. O zaman genç bir çocuktum, bir tarafta uyuşturucu vardı diğer tarafta kadınlar. Ortamı görür görmez ben buradan çıkıyorum dedim. Çünkü bir polis baskını olsa herkes kadar kendimin de  suçlu olacağını düşünüyordum. O andan itibaren tek başıma takılmaya başladım

Jordan, çaylak sezonunda 28.2 sayı ortalamasıyla oynayarak All-Star kadrosuna seçilmeyi başarmıştı. Chicago Bulls, bir önceki sezona kıyasla 11 maç daha fazla kazanarak play-off’lara katılmayı başarmıştı.

“BENİM DIŞIMDA HERKESLE RÖPORTAJ YAPMIŞLAR”

Hogdes’ın belgesele dair eleştirdiği tek açıklamalar da bunlar değildi. Jordan ile iki şampiyonluk kazanan Hodges, Pippen ve Grant hakkında belgeselde yapılan yorumlara da eleştiri getirdi:

Scottie hakkında bencil olduğunu söylediler. Bu gerçekten saçmaydı. Bir de Horace ile ilgili söylenenler var, bunlar gerçekten beni üzdü. Michael Jordan’ın şunu bilmesini istiyorum, Horace “Jordan Rules” kitabı ile alakalı suçlanması gereken tek kişi değildi. Eğer MJ, diğerlerinin bilmediği bir şeyler ve Horace’ın niyetini biliyorsa bunu herkese açıklasın. Ben de sizin takım arkadaşınızdım. Şampiyonluk kazanan takımın ben de bir parçasıydım ve benim dışımda herkes ile röportaj yapmış olmaları sinirimi bozuyor

Michael Jordan, Scottie Pippen’ın 1997-98 sezonunun başında ameliyat olmayı geciktirerek sezonun ilk kısmını kaçırması hakkında bencilceydi demişti. Jordan, yıldız ismin eleştirildiği ve Sam Smith tarafından kaleme alınan “Jordan Rules” kitabına bilgi sızdırmak konusunda da eski takım arkadaşı Horace Grant’i suçlamıştı. Horace, belgeselde bu iddiaları red etti.