Ana sayfa NBA Jordan: “Isiah’ın bir g*tveren olmadığına beni asla ikna edemezsiniz”

Jordan: “Isiah’ın bir g*tveren olmadığına beni asla ikna edemezsiniz”

The Last Dance belgeselinin dördüncü bölümünde Michael Jordan, kariyerindeki en büyük rakiplerinden Isiah Thomas hakkında çok ağır ifadeler kullandı.

jordan-thomas

The Last Dance belgeselinin dördüncü bölümünde Michael Jordan, kariyerindeki en büyük rakiplerinden Isiah Thomas hakkında çok ağır ifadeler kullandı.

The Last Dance’ın yayınlanan son bölümü olan 4. bölümde 1991 doğu finallerinde Chicago Bulls’un Detroit Pistons’ı 4-0’lık skorla süpürdüğü serinin, son maçının bitmesini beklemeden Pistons’lı oyuncuların sahayı terk etmesinin ardından Jordan çok sert ifadeler kullanmıştı.

Jordan bir önceki sezon kaybettiklerinde sahada kalarak tüm Pistons’lı oyuncuları tebrik ettiğini hatırlatmıştı.

 Jordan, The Last Dance belgeselinde Isiah Thomas hakkında ise şöyle konuştu:

Bu gerçekten saçmalıktı. Isiah şu anda ne derse desin o günlerde böyle düşünmediğini biliyorum. Bu konu üzerine düşünecek, toplumun tepkisini ölçecek vakti oldu. Bana Isiah’ın şu anda ne dediğini söylemeniz fark etmez. Isiah’ın bir g*tveren olmadığına beni asla ikna edemezsiniz

Bir popcast yayınına katılan eski Pistons’lı Isiah Thomas ise, Jordan’ın verdiği tepkiye oldukça şaşırdığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Daha önce kamuya açık yerlerde bir araya geldik. Birbirimizle konuştuk, beraber yemeğe çıktık. Ben, Ahmad Rashad (gazeteci) ve Jordan beraber yemek yemiştik. Jordan benim oğluma ayakkabılarını ve formasını hediye etmişti. O olaydan sonra birkaç kez bir araya geldik. Asla bana karşı düşmanca bir tavrı olmamıştı. Bana ve aileme her zaman çok iyi davrandı. Benim hakkımda söylediklerine çok şaşırdım, belki de anlık bir sinirle bu ifadeleri kullandı.

Majesteleri Jordan ile Isiah Thomas arasındaki gerginlik 1985 senesine kadar sürerken, iddiaya göre Thomas, All-Star karşılaşmasında diğer oyuncuları organize ederek Jordan’ı dışlamalarını sağlamıştı.

İki oyuncunun 1988-91 yılları arasında üst üste dört kez play-offlarda karşı karşıya gelmesi de gerginliğin artmasına sebep oldu. Dördüncü play-offlarda Bulls’un Pistons’ı 4-0 ile süpürmesiyle, Thomas ve arkadaşları Bulls’u tebrik etmeden adeta salondan kaçmışlardı.

Bir başka iddia ise Jordan’ın Olimpiyat Oyunları’nda Dream Team kadrosunda Isiah Thomas’ın yer almaması için lobi yaptığı oldu. Bu konu üzerine Thomas yaptığı açıklamada  “Geriye dönüp bakınca anlık bir hayal kırıklığıyla birilerinin elini sıkmadığım için Dream Team’de yer almadım. Bu durum, şu anda eskisinden çok daha fazla canımı yakıyor” ifadelerini kullandı.

İkili arasındaki nefret ne zamana kadar süreceği bilinmez ama The Last Dance belgeselinde yeni bölümler geldikçe bize çok konu çıkacak gibi görünüyor.