Ana sayfa NBA JR Smith’e sürpriz talip

JR Smith’e sürpriz talip

NBA’de geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan Cleveland Cavaliers ile olan sözleşmesi sona eren ve hala yeni bir takımla anlaşamayan JR Smith’in geleceği belirsiz.

Golden State Warriors’a karşı 3-1 geride oldukları final serisini 4-3 kazanıp tarihindeki ilk şampiyonluğu kazanan Cleveland Cavaliers’ın “tam zamanlı üçlükçüsü” JR Smith şu anda boşta.

Sözleşmesi sona eren ve serbest oyuncu statüsü kazanan 31 yaşıdaki şutör guardın yenilenen bütçe kuralları doğrultusunda Cleveland Cavaliers ile tekrar anlaşmasına kesin gözle bakılıyordu. Fakat bu günlerde ABD basınında çıkan haberlere göre Boston Celtics de devrede. Boston, JR Smith’i kadrosuna katıp Avery Bradley’nin arkasında JR Smith’ten faydalanmayı amaçlıyor.

Editör yorumu
Cleveland ile JR Smith’in şu ana kadar anlaşamama sebebinin JR Smith’in 15 milyon dolarlık talebine karşılık son şampiyonun oyuncuya 10-11 milyon dolarlık bir teklifle gelmesi olarak gösteriliyordu. Boston Celtics cephesinde ise maaş bütçesinde kalan miktarın 9 milyon dolar civarında olduğu iddia edilirken, JR Smith’in hem daha az ücretli hem de yedek oyuncu olacağı Boston’a gitmesi uzak bir ihtimal olarak değerlendirilebilir. Gündeme JR Smith’i kadrosuna katmak isteyen başka takımlar da gelecektir ama ilk 5’te “tam zamanlı üçlükçü” rolü ile JR Smith’in eninde sonunda Cleveland ile anlaşması bekleniyor.