Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Karadağ’ın Dünya Kupası kadrosu belli oldu!

Karadağ’ın Dünya Kupası kadrosu belli oldu!

Bu yıl Çin'de düzenlenecek FIBA Dünya Kupası'nda yer alacak Karadağ'ın 12 kişilik kadrosu açıklandı.

FIBA Dünya Kupası’na sayılı günler kala, takımların 12’şer kişilik kadroları belli oluyor.

Karadağ Basketbol Federasyonu, hem sosyal medya hesaplarından hem de internet sitesinden yaptığı açıklama ile Dünya Kupası’ndaki kadrosunu açıkladı.

İKİ İSİM KADRO DIŞI

Karadağ başantrenörü Zvezdan Mitrovic, daha önce takımın 14 kişilik kadrosunda yer alan Jovan Klajic ve Ognjen Carapic’i kadrodan çıkararak kadroyu netleştirdi.

Dev organizasyonda F Grubu’nda yer alacak Karadağ’ın 12 kişilik kadrosunda şu isimler yer aldı:

Nikola Vucevic, Milko Bjelica, Marko Todorovic, Bojan Dubljevic, Suad Sehovic, Nikola Ivanovic, Nemanja Radovic, Derek Needham, Petar Popovic, Sead Sehovic, Dino Radoncic, Marko Todorovic, Aleksa Popovic

TÜRKİYE İLE AYNI GRUPTAYDI

Karadağ’ın Dünya Kupası’na katılım serüvenine baktığımızda, son Avrupa Şampiyonu İspanya’nın olduğu grupta 3 galibiyet, 3 mağlubiyet ile üst tura çıkmayı başardı.

Üst turdaki grubunda ise Karadağ, milli takımımız ile birlikte Letonya ve Ukrayna’yla mücadele etti. Burada ise 4 galibiyet, 2 mağlubiyet ile Slovenya, Ukrayna ve Letonya’nın önüne geçerek Çin’de düzenlenecek Dünya Kupası’na bilet almayı başardı.

YUNANİSTAN İLE AYNI GRUPTA

Karadağ, FIBA Dünya Kupası’nın favorilerinden Yunanistan’ın yanı sıra Yeni Zellanda ve Güney Amerika ülkesi Brezilya ile aynı grupta yer alıyor. Balkan ekibinin grup maç programı şu şekilde:

1 Eylül Pazar

15.00 Yunanistan-Karadağ

3 Eylül Salı

11.00 Karadağ-Yeni Zelanda

5 Eylül Perşembe

11.00 Brezilya-Karadağ