Ana sayfa Avrupa Karşıyaka Beşiktaş’ı Eledi

Karşıyaka Beşiktaş’ı Eledi

Pınar Karşıyaka deplasmanda Beşiktaş Sompo Japan’ı 90-83 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı. İlk maçı da 75-70’lik skorla kazanan İzmir temsilcisi FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam ederken Beşiktaş kupaya veda etti.

Turu geçen Karşıyaka maçı 18 sayıdan çevirmeyi başararak muazzam bir başarı elde etti. Son çeyreğe 72-69 geride giren Karşıyaka özellikle Mike Green’in etkili oyunuyla sahadan galibiyetle ayrıldı. Green maçı 22 sayıyla tamamlarken, Ponitka 18, Summers 15 ve Brown da 12 sayı kaydetti.

Beşiktaş cephesine ise 18 sayılık farkı koruyamamanın şoku yaşandı. Stimac ve Strawberry’nin 16’şar sayısı galibiyet için yeterli olmadı. Beşiktaş’ta Roll 14, Thompson da 13 sayı kaydetti.

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=LlGFTe79DJg&format=ipad[/nousvideo]

 

Olaylar Çıktı

Maçın dışında istemediğimiz olaylar da yaşandı. Maalesef iki takım taraftarı arasında yaşanan olaylar ve yabancı maddelerle karşılıklı saldırılar sonrası ilk çeyrek bitmeden hakemler soyunma odasına giderek maça ara verdi. 30 dakika soyunma odasında bekleyen hakemler tekrar sahaya dönerek maçı tekrar başlattı. Ancak gerilim bitmek bilmedi. Maç bitiminde de olaylar devam etti. Polis ile taraftarlar arasında olaylar yaşandı.