Ana sayfa NBA Kevin Durant: “Sakat olmasaydım yine de maçlara çıkmazdım”

Kevin Durant: “Sakat olmasaydım yine de maçlara çıkmazdım”

NBA yıldızlarından Kevin Durant, Covid-19 hızla salgınının devam ettiği ABD'de, liglerinde yeniden başlaması hakkında açıklamalarda bulundu.

kevin-durant-nets-1

NBA yıldızlarından Kevin Durant, Covid-19 hızla salgınının devam ettiği ABD’de, liglerinde yeniden başlaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Durant açıklamasında, sakatlığından dolayı Florida’da oynanacak maçlarda forma giyemeyeceğini ancak sakatlığı bulunmasa dahi bu karşılaşmalarda oynamayacağını dile getirdi.

Katıldığı bir podcast yayının soruları yanıtlayan Durant, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: 

Şu anda duruma bakınca çok fazla bilinmez var. Sıra dışı bir durumdan geçiyoruz ve bu şartlar altında oynamak istemezdim. Florida’daki vaka sayıları da her geçen gün artıyor. Ne olacağını kestirmek çok zor. Şu an sakat olduğum bunu söylemesi kolay, ancak sakat olmasaydım da maçlar için Orlando’ya gideceğimi sanmıyorum

ABD’nin Florida kentinde yalnızca son iki gün içerisinde 5 bin vaka açıklanmasının ardından endişeleri bir hayli artırdı.

NBA yönetimi her ne kadar çok sıkı yönetmelikler ile Orlando’da maçların oynanabileceği güvenli bir ortam yaratmaya çalışsa da bazı oyuncular yeterince güvenli bir ortamın oluşması konusunda endişelerini dile getirdi.

Covid-19 salgının ABD’de görüldüğü ilk dönemde, virüsü kapan isimlerden olan Durant, oynanacak maçlarda forma giyme kararı veren oyuncuları sonuna kadar desteklediğini ifade etti:

“Eğer oyuncular kendilerini oynayacak kadar güvende hissediyorlarsa bunda hiçbir sorun yok. Onları desteklerim. Ancak aynı şekilde kendilerini güvende hissetmediği için oynamak isteyen oyuncuları da desteklemem gerekir. Oyuncu grubunun isteği ne ise onun gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum. Takım arkadaşlarımla ve çevremdeki kişilerle bu konu hakkında sık sık konuşuyoruz. Özellikle son 1.5 aydır bu konu üzerine birçok tartışmamız oldu. Ancak kendi açımdan bakınca özellikle üç ay ara verdikten sonra maçlarda oynamak istemezdim gibi geliyor”

NBA’de kalan maçlarda Avery Bradley, Trevor Ariza, Davis Bertans gibi isimler forma giymeyeceğini açıklasalar da ilerleyen günlerde fikirlerini değiştirerek sahada olmaları bekleniyor.

ABD’nin Florida kentinde son günlerde vaka sayıların bir hayli artması da NBA’de sezonun iptal edilme ihtimalini artırdı.