Ana sayfa NBA Kevin Durant’in en büyük ilham kaynağı LeBron James

Kevin Durant’in en büyük ilham kaynağı LeBron James

Brooklyn Nets'in süperstarı Kevin Durant, katıldığı popcast yayınında LeBron James'in kendisini geliştirmesinde büyük rol oynadığını söyledi. 

lebron-james-kevin-durant

Brooklyn Nets’in süperstarı Kevin Durant, katıldığı popcast yayınında LeBron James’in kendisini geliştirmesinde büyük rol oynadığını söyledi.

LeBron ile arasında yalnızda 4 yaş olmasına karşın gençlik yıllarından bu yana kendisini onunla kıyasladığını ve kendisini geliştirdiğini ifade etti.

Durant, “Dokuzuncu sınıftayken bir gün ESPN’i açtığımda karşımda LeBron James’i gördüm. İnsanlar onun yeni Michael Jordan olduğunu söylüyordu. O dönemde ben 1.88 boyunda bir alt yapı oyuncusuydum. Dokuzuncu sınıfa kadar çok ciddi rekabet içerisinde bulunmamıştım.” dedi.

LeBron’un yeni Jordan olarak gösterildiğini söyleyen Durant, onun gibi olmak için sürekli çalıştığını dile getirdi:

“LeBron’u gördükten sonra ‘En iyi oyuncu buysa en az onun kadar iyi olmalıyım, kariyerimin bir noktasında onunla karşı karşıya gelmeliyim’ diye düşünüyordum. Antrenman yaparken, maçlarda oynarken kafamda sürekli bu düşünce vardı. Çünkü LeBron’un yeni Jordan olduğu söyleniyordu. Bu düşünce daha iyi bir oyuncu olmamı sağladı.”

Durant ile James saha dışında da çok iyi bir arkadaşlık geliştirdi. İki yıldız, kariyerleri boyunca 3 kez NBA Finalleri’nde karşı karşıya gelirken bu eşleşmelerin ikisinde kazanan taraf Durant oldu.

James kariyerinde Cavs ve Heat formalarıyla toplam 3 şampiyonluk, 3 Finaller MVP’si, 4 kez de normal sezon MVP’si seçilirken, Kevin Durant ise GS Warriors ile 2 şampiyonluğa ulaşırken, 2 kez de Finaller MVP’si olmayı başardı. Oklahoma City Thunder formasıyla bir kez normal sezon MVP’si olmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz sezon play-offlarda sakatlanan Durant, bu sezon hiç forma giyemedi. LeBron ise Lakers formasıyla sezonun en büyük şampiyonluk adaylarından biri konumunda.